За словами Віталія Капранова, брат помер у нього на руках. Раніше Друг і колега Капранових Сашко Лірник розповідав, що Дмитро мав проблеми з серцем і хворів, і вранці 16 квітня йому раптово стало погано.

До теми В останню путь під гучні оплески та сльози: як у Києві попрощалися з Дмитром Капрановим

"Робив йому штучне дихання і масаж серця, але все марно"

Віталій Капранов повідомив, що робив своєму братові штучне дихання і масаж серця, коли тому стало зле.

Але, на жаль, це було безсенсовно, бо порвалася аорта. Я не впорався,
– зазначив письменник.

Він додав, що Дмитро у своєму житті двічі реанімував людей і двічі успішно. І всі ці випадки сталися на вулиці, випадково.

"Так що вчіться робити штучне дихання. Якщо немає таких важких випадків, як розрив аорти, це може врятувати", – наголосив Віталій Капранов.

Дмитра Капранова поховали в Києві на Байковому кладовищі 18 квітня.

Радимо ознайомитися "Разом із ним йде частинка моєї душі": друзі Капранових поділились спогадами про Дмитра

Головне про братів Капранових

  • Це українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі та блогери. Народилися вони у Дубоссарах у Молдові. Дитинство братів минуло в Очакові, а вищу освіту здобували в Росії. У 1998 році Віталій і Дмитро Капранови повернулися в Україну.
  • У 1999 році організували перший конкурс української гостросюжетної літератури "Золотий Бабай". Приблизно в той же період вони заснували видавництво "Зелений пес", яке видає сучасну художню літературу, зокрема для дітей.
  • У 2019-му Капранови заснували YouTube-канал "імені Т.Г. Шевченка", присвячений історії України. Також брати є авторами книги "Мальована історія незалежності України".
  • На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну повідомлялося, що брати Капранови стояли на захисті Києва в лавах полку "Азов".