За даними Закарпатської дирекції Укрпошти, у 118 ящиках з 300 є живі бджоли. Вони 13 травня прибули до Іршавського відділення пошти.

Нагадаємо У вантажівці Укрпошти загинули мільйони бджіл: як відреагували у компанії

"Бджоли загули"

Комахи, які ще вчора здавалися мертвими, імовірно, перебували в стадії пригнічення або спокою, розповідають у компанії. Комахи відновлюють активність і оживають. Для підтвердження Укрпошта опублікувала відео зі складів, де наразі зберігаються комахи.

Бджоли на Закарпатті ожили: дивіться відео

Наразі коробки з бджолами повертають відправникам, які вже формують нову партію комах для відправки. Частину реанімованих бджіл відправники планують повторно переслати замовникам.

Керівник Укрпошти Ігор Смілянський на своїй фейсбук-сторінці також підтвердив, що бджоли стали оживати. Він віджартувався, що Укрпошта може відживити усе.

Так що якщо кому що треба воскресити, я не знаю, – віру в світле майбутнє, економіку України або щось ще – звертайтеся,
– написав Смілянський.

До того ж додав: окрема тема обговорення – те, як хтось встиг порахувати, скільки саме бджіл загинули. Хто винен в інциденті – з'ясовувати слідство.

Як бджоли змогли "воскреснути"

Як пояснюють в Спілці пасічників України, бджоли могли впасти у пригнічений стан. Це сталося через нестачу свіжого повітря. Особливо вплинути на їхнє самопочуття могло перевищення допустимої кількості в одному ящику. 

Через те, що велика кількість бджіл активно рухається всередині коробки, температура в ній підвищується, а вентиляція в кузові не регулюється. Також бджоли можуть увійти в стан підвищеної активності і через надмірну вологість…
 – йдеться у повідомленні.

В Укрпошті додають: наразі компанія є єдиним перевізником в Україні, який здійснює доставку бджіл в межах України.

В Укрпошті пояснили, що питання перевезення бджіл неодноразово обговорювали у компанії. Адже така послуга вимагає максимальної уваги до пакування та умов перевезення й несе великі ризики.

Інцидент з бджолами: коротко

  • 11 травня у соцмережах з'явилися повідомлення, що на Закарпатті загинули 8 мільйонів бджіл.
  • Працівники поштової установи перевозили 400 спеціальних пакетів із комахами у звичайній вантажівці Hyundai.
  • Бджолярі заявили, що звернулися до правоохоронців через інцидент. Вони мали намір судитись з Укрпоштою.
  • Загальна ринкова вартість комах, яких везли вантажівкою, сягає близько 500 тисяч гривень.