Зрадив Батьківщину за 1,5 – 4 тисячі доларів у місяць

Правоохоронці встановили, що українця завербували ще у лютому 2014 року у Москві. Увесь цей час він таємно працював на росіян.

До теми На Одещині спіймали зрадника, який коригував удари росіян по мосту через Дністровський лиман

Завербував посадовця співробітник 9 управління 5 служби ФСБ Росії Юрій Водолазкій. Згодом той передав агента на "зв'язок" своєму керівнику – Дмитру Зубарєву.

За даними Офісу генпрокурора, у 2019 році зрадник почав працювати помічником нардепа. Відповідно він отримав доступ до інформації, яка надходить Верховній Раді від центральних органів державної влади, зокрема й з грифом "таємно".

Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з Росією і проведення АТО/ООС на Сході України,
– мовиться у повідомленні.

Для збору розвідувальних даних підозрюваний використовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа.

Щомісяця росіяни платили зраднику-українцю від 1,5 до 4 тисяч доларів. Загалом за 8 років такої діяльності помічник нардепа "заробив" щонайменше 71 тисячу доларів.

Посадовця взяли під варту

Слідчі Служби безпеки України повідомили помічнику нардепа підозру у державній зраді. Суд вже обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. Досудове розслідування закінчили, а матеріали справи передали до суду.

Зрадник працював на нардепа від "Слуги народу"

Повідомлення про підозру отримав помічник народного депутата Юрія Здебського від партії "Слуга народу". Парламентар родом з Житомирської області, але переїхав до Харкова. У 2008 році він працював у групі від Кабінету Міністрів, яка опрацьовувала проєкти договорів з прикордонних питань.

З 2014 року Здебський воював на Сході України. За час служби його відзначали відомчими та державними нагородами. Відомо, що військовий брав активну участь у пошукових операціях та обіймав посади різного рівня – від командира нижчого рівня до заступника командира військової частини тощо.

У серпні 2018 року Здебський звільнився з військової служби, маючи звання полковника. Вже у 2019 році він пройшов по 172-му округу (Харків) до Верховної Ради.

Для мене це шок, – Здебський

У коментарі Суспільному нардеп розповів, що його ця новина шокувала.

Для мене це моральний шок, приниження, я військовий, учасник АТО і довірився людині. Я здивований тим, що людина зламалася, хай суд дасть йому правову оцінку, і наскільки він нашкодив державі,
– наголосив політик.

Він розповів, чим займався підозрюваний:

  • працював на громадських засадах, а робочого місця в комітеті та допуску до державної таємниці не мав;
  • був секретарем робочої групи з прикордонної діяльності й працював з відкритими даними, які пов'язані з кордоном;

Здебський взяв на роботу фігуранта, бо колись той був його керівником – обіймав високу посаду в ДПСУ. Політик назвав зрадника фахівцем у своїй справі.

До теми дивіться відео про те, що СБУ викрила агентурну мережу, до якої входив нардеп Деркач: