Через спалах коронавірусу Непал продовжив зупинку регулярного авіасполучення з іншими державами до 31 травня. Там вимушено залишились щонайменше 107 українців. Про це розповів один з туристів.

Читайте також Українські туристи застрягли в Непалі та просять про допомогу: готові вилетіти за власні гроші

Українці звинувачують МЗС

Турист запевняє, що від українських дипломатів звучать лише заяви про "відстежування ситуації". Українець стверджує, що туристи відправили всі свої дані, але поки що це нічого не дало.

У відповідь чуємо тільки: "Станом на сьогодні інформація про евакуаційні рейси інших країн відсутня". Водночас на сайті міжнародного аеропорту імені Трібхувана видно, що інші уряди намагаються домовитися з великими перевізниками, як-от Qatar Airways, про евакуацію своїх громадян,
– сказав українець.

За його словами, ситуацію ускладнює й те, що у Катманду наразі високі показники захворюваності. Відтак у госпіталях є проблеми з вільними місцями.

Реакція МЗС

В МЗС кажуть, що посольство України в Індії підтримує зв’язок з українцями або напряму, або через представників туристичних компаній.

Дипломати намагаються якнайшвидше повернути українців додому та опрацьовують можливість евакуації за допомогою іноземних рейсів. Наприклад, запит на отримання дозволу на виконання чартерних рейсів подала авіакомпанія Turkish Airlines.

Хочу усіх заспокоїти — своїх напризволяще не залишимо,
– наголосили в МЗС.

Що відомо про українців

  • У МЗС наголосили, що 45 людей розмістили в готелях Катманду, вони забезпечені усім необхідним.
  • Решта – досі в горах.
  • Четверо українців захворіли на коронавірус, але їхній стан задовільний, вони отримують допомогу.