Мовиться про пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ". Там уже почався рух для вантажного транспорту.

До теми Перше вирішення вже знайшли: чому блокада на кордоні з Польщею триває досі

"Ягодин – Дорогуськ" розблоковано для вантажівок

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів, що стабільний рух вантажівок відновили з 14 години. Цим самим польська сторона завершила блокаду на цьому пункті пропуску.

У напрямку до України проїхали 15 транспортних засобів – вони на пункті пропуску. Також 25 вантажівок оформлюються – прямуватимуть в бік Польщі,
– заявив міністр.

Кубраков зазначив, що понад місяць тривало блокування найбільшого вантажного пункту пропуску. За його словами, за цей час команда міністерства та посольства України в Польщі "буквально щоденно займалась питанням розблокування".

"Провели десятки зустрічей, перемовин на всіх можливих рівнях. Це була складна робота, але вона ще не завершена", – наголосив очільник Мінінфраструктури.

Він зазначив, що кордон для нашої держави має бути розблокованим повністю, а подальші блокування не допущені. Кубраков наголосив, що міністерство разом з посольством працює далі, враховуючи інтереси українських перевізників.

Прокоментували деблокування кордону й у Держприкордонслужбі України. Там зазначили, що оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі.


На пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ" почали рухатися вантажівки / Фото ДПСУ

Просимо водіїв врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень,
– наголосили прикордонники.

Вони також опублікували знімки, де видно, як перші вантажівки почали свій рух пунктом пропуску на територію Польщі.


Рух вантажівок на пункті пропуску здійснюється у звичайному режимі / Фото ДПСУ

У ЄС відреагували на деблокаду пропускного пункту

Комісар з питань транспорту Адіна Велян привітала відновлення роботи пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" для вантажного транспорту. Вона наголосила, що блокування цього пункту мало значні наслідки для України, Польщі, ЄС, але в першу чергу для всіх водіїв, які потрапили в блокаду.

"Водночас ми (Єврокомісія – 24 Канал) стурбовані тим, що інші три пункти пропуску на кордоні між Польщею та Україною продовжують бути заблокованими", – сказала вона.

Комісарка наголосила, що життєво важливо, щоб національні та місцеві органи влади вжили необхідних заходів для забезпечення пропуску товарів через зовнішні кордони ЄС. Вона також запросила всі сторони працювати з Комісією над впровадженням заходів, які підвищать ефективність на пунктах перетину кордону та забезпечують належне застосування Угоди про автомобільний транспорт між Україною та ЄС.

"Ми й надалі підтримуватимемо конструктивні дискусії, які принесуть перевірені дані щодо практичних проблем, і продовжуватимемо сприяти пошуку прагматичних рішень. Швидке припинення протестів, безумовно, сприяло б цим дискусіям", – наголосила Велян.

Наостанок вона нагадала про шкоду, яку завдають протести перевізників європейській економіці, ланцюгам постачання, іншим дорожнім операторам і Україні, яка перебуває у стані війни. Тому вона закликала без зволікань розблоковані.

Україна знайшла спосіб обійти блокаду кордону Польщею

  • Заступник директора департаменту комерційної роботи "Укрзалізниці" Валерій Ткачов розкрив новий спосіб, як Україна обходитиме блокаду польського кордону через протести перевізників. Він наголосив, вантажівки тепер доставлятимуть за допомогою потягів.
  • Ткачов підкреслив, що подібні перевезення наразі тривають у тестовому режимі. Однак, як тільки все пройде успішно, його будуть використовувати для перевезень масово.
  • Водночас Голова польської партії "Громадянська платформа" Дональд Туск дав обіцянку розв'язати питання блокади кордону. За його словами, це станеться після його призначення на посаду голови уряду.