Про це повідомив член регулятора Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Кремль в українському ефірі: у Нацраді зробили важливу заяву

За його словами, підставою для перевірки стали депутатський запит групи народних депутатів (Ірини Геращенко, Ірини Фріз і Марії Іонової), а також звернення Служба безпеки України.

Як підкреслив Костинський, Нацраду зацікавили два епізоди: 1) заяви щодо Революції Гідності, 2) позитивне зображення збройних сил країни-агресора.

Національна рада зафіксувала трансляцію передачі "Український формат" за участю народного депутата України, власника телеканалу News One Євгена Мураєва, який заявив про те, що події кінця 2013 – початку 2014 років у Києві були "державним переворотом", метою якого було повалення законної влади в Україні. Крім того, зафіксовано систематичне підняття в ефірі телеканалу теми "державного перевороту в Україні" у виконанні співробітників каналу, ведучих передач та запрошених гостей: Євгена Червоненко, Надії Савченко, Діани Панченко, В'ячеслава Піховшека тощо,
– зауважив він.

За його словами, висловлювання щодо "державного перевороту" є змістовно аналогічними до офіційної політичної та пропагандистської позиції країни-агресора, яка є спрямованою на виправдання військової агресії проти України та анексії Криму Російською Федерацією.

Читайте також: Український нардеп у прямому ефірі назвав Євромайдан державним переворотом

"Ці висловлювання базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації та такою, що немає нічого спільного зі свободою слова чи журналістською діяльністю", – додав представник регулятора.

Також Костинський пояснив, як у ефірі News One популяризували воїнів Кремля.

"За результатами моніторингу зафіксовано трансляцію передачі "Світова політика з Олегом Волошиним" на тему ситуації, яка відбулася в листопаді 2017 року в Сирії. У передачі було продемонстровано відеоролик, в якому є присутніми сцени за участю повітряних сил РФ з коментарями автора, що можна розглядати як популяризацію авіації країни-агресора", – констатував член Нацради.

Нагадаємо, раніше Нацрада призначали позапланову перевірку телеканалам "Інтер" і СТБ за трансляцію у їхніх новорічних ефірах фільмів за участю заборонених в Україні артистів.