Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Антикорупційний суд може запрацювати до кінця року, – Ситник

За його словами, Порошенко не вміє робити реформи. Це видно по всіх його діях. Зокрема, по Нацбанку. На переконання експерта, НБУ так і залишився "ручним" і не став самостійною та незалежною структурою. Одні банки знищуються, іде перепродаж їхніх активів, виводяться гроші з країни. Якщо є гарні "відкати" – то до банку вже питань немає.

Порошенко хоче змінювати фасади, а по факту залишати свій вплив. Чи зможе Порошенко змінити цей імідж за півроку? Сумнівно. Не зможе президент за цей час перевернути все з ніг на голову,
– переконаний Давидюк.

Більш детально про дострокові вибори читайте в матеріалі: США б’ють на сполох: Україні загрожують…. вибори

При цьому політолог наголошує: питання в тому, чи готові США робити ставку на Порошенка?

Чи задовольняє Порошенко західних партнерів? Чи реалізовував він потрібні реформи? Чи надав їм потрібну динаміку? І чи відмовився від бізнесу? На всі питання одна відповідь – "ні". Західні партнери зацікавлені, щоб Україна продовжувала свій європейський курс – на демократизацію, реформи, просто на адекватність країни. А не робила подарунок Путіну, повернувшись союзною республікою до Росії,
– зазначає Микола Давидюк.

Як вважає політолог, для Порошенка найкраще зараз – шукати демократичного наступника, до якого буде довіра і населення, і західних партнерів. Щоб він був технократом і реформатором. Це буде змога для президента зберегти свої капітали, частково політичний вплив і забезпечення власних безпекових гарантій.

Нагадаємо, директор національної розвідки США Ден Коутс у доповіді "Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США" зазначає, що Україні загрожують внутрішні потрясіння, які можуть похитнути прозахідні настрої країни. Про це повідомляє "Голос Америки".

Коли в Україні мають відбутися наступні вибори? У березні 2019 року Україна обиратиме нового президента. У цей ж рік – восени мають відбутися і чергові вибори до Верховної Ради.