Таку думку висловив відомий журналіст і політичний оглядач Віталій Порников, передає "Апостроф".

Читайте також: Як Путін утратив ще одного друга, або "Гібридний путч" по-зімбабвійськи

"Ми бачимо зараз, як відбуваються події у Зімбабве, де збройні сили підтримали віце-президента, який бореться з президентом. І це призвело до відставки президента Роберта Мугабе. А Мугабе є фактично таким же нелегітимним президентом Зімбабве, як і Ігор Плотницький – нелегітимний керівник так званої "ЛНР", – констатує він.

За словами експерта з міжнародної політики, вільних виборів на території Зімбабве вже багато років не було, щоправда збройні сили Зімбабве вважають, що можуть підтримати одного із представників абсолютно нелегітимною з точки зору реального права адміністрації в боротьбі з іншим керівником.

Водночас він зауважив, що як у Зімбабве, так і на окупованому Донбасі єдиною силою, яка може змінити політичну ситуацію, є армія.

Читайте також: Переворот в Луганську: що сталося і можливі наслідки

Те ж саме відбувається в так званій "ЛНР". Плотницький не є керівником ніякої "республіки" та навіть регіону. Він перебуває на своїй посаді тільки тому, що так вирішили російські окупанти, а фактично – збройні сили РФ. І ми бачимо, що коли збройні сили втручаються знову, вони вирішують, хто буде обіймати цю посаду. Не жителі Луганська чи інших окупованих Росією районів. В цьому плані Плотницький – абсолютний аналог Мугабе. Тільки президента Зімбабве збройні сили не підтримали, а Плотницького, можливо, вони підтримають,
– підкреслює Портников.