Таку думку висловив журналіст Віталій Портников, коментуючи попередження МЗС та СБУ про небезпеку поїздок до Росії, повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, у частини громадян України досі існує ілюзія, що в Росії небезпека загрожує тим, хто має якісь відмінні від прийнятих в цій країні політичні погляди та ще й афішує їх. Портников наголошує, що така ілюзія дуже оманлива і в Росії однаково небезпечно будь-кому, у кого є український паспорт.

Читайте також: Опубліковали імена українців, яких бойовики тримають у Макіївській колонії

Небезпека однаково загрожує як активістам Майдану, так і тим, хто не підтримував народне повстання. Головний документ, який робить громадянина України цікавим для російських спецслужб – не посвідчення активіста чи волонтера, а паспорт. Звичайний паспорт,
– пояснив він.

За словами Портникова, українців затримують не тому, що шукають якусь реальну провину, а щоб використати – для пропаганди, для дестабілізації ситуації в Україні, для обміну.

"Для сучасного російського режиму ворог – кожна людина із тризубом на обкладинці паспорта. Бо цей тризуб – смерть путінізму. Просто – на щастя багатьох з тих, хто відвідує Росію – Кремль веде проти України гібридну війну. А в такій війні завжди є шанс вижити – проте і смерть виглядає абсолютно непередбаченою", – додав він.