Про дослідження, які свідчать про меншу ймовірність заразитися коронавірусом влітку, повідомляє "Голос Америки".

Читайте також США готуються до нового спалаху коронавірусу восени

За словами чиновника Білого дому Білла Брайана, урядові дослідники провели низку експериментів зі зразками коронавірусу.

Найбільше нас вразив потужний вплив сонячного світла, який знищує вірус – як на поверхні, так і в повітрі. Аналогічний ефект і з температурою, і з вологістю,
– зазначив Брайан.

Та додав, що підвищення температури та вологості зазвичай створювали менш сприятливі умови для вірусу.

Брайан також розповів, що на непористих поверхнях, наприклад, нержавіючій сталі, у темряві та за низької вологості вірус може зберігатися до 18 годин. Коли ж вологість підвищили, період напіврозпаду вірусу скоротився до шести годин. А після впливу на нього ще й сонячного світла – скоротився до двох хвилин.

Дослідники виявили схожий ефект і під час експерименту з симуляцією кашлю або чхання.

У Білому домі сподіваються, що отримані дані можуть означати, що епідемія коронавірусу розвиватиметься за сценарієм інших респіраторних захворювань, таких як грип. Однак зараз вірус поширюється і в місцях з жарким і вологим кліматом, наприклад у Сінгапурі. Тому важко стверджувати про важливість впливу чинників навколишнього середовища.

Коронавірус у США: коротко

  • Станом на 24 квітня COVID-19 зафіксували у 886 тисяч американців. Від недуги померли 50 тисяч людей, одужати вдалося понад 85 тисячам.
  • Тест на коронавірус здали понад 4 мільйони жителів Сполучених Штатів.
  • Штат Нью-Йорк став одним з глобальних центрів пандемії COVID-19 у світі, адже саме там – більшість випадків зараження в США.

Скільки кронавірус живе на поверхнях
Живучість коронавірусу на поверхнях / Інфографіка 24 каналу