При цьому схвалення американської допомоги Україні може дещо нівелювати поточний наступ Росії, якщо та надійде швидко. Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Дивіться також Дуже вдарить по "скрєпах" Путіна, – Братчук про ураження корабля в Севастополі

Значущість ураження судна "Коммуна"

Аналітики зауважили, що попри те, що "Коммуна" – найстаріше у світі діюче судно військово-морського флоту і його вік перевищує 110 років, в 2016 році росіяни модернізували судно для виконання глибоководних робіт, включаючи підйом підводних човнів і затонулих вантажів.

ISW цитує речника ВМС України Дмитра Плетенчука, який зауважив, що "Коммуна" є єдиним рятувальним судном такого класу в Чорноморському флоті Росії.

Надавав флоту "цінні можливості"

OSINT-аналітик H I Sutton, який спеціалізується у дослідженнях військово-морських сил, нагадав, що "Коммуна", попри свій вік, надавала російському флоту "цінні можливості", адже корабель часто брав участь у ходових випробуваннях підводних човнів і був здатний долучатися до ведення бойових операцій на морському дні.

Головне про ураження судна

  • 21 квітня у Севастополі пролунали вибухи, окупанти повідомили про пожежу на одному з кораблів, який стояв у бухті.
  • OSINT-спільнота повідомила, що загоряння могло виникнути на рятувальному військовому судні "Коммуна". Зокрема, дослідники геолокували місце удару і наголосили, що пожежа відбулася саме у тому місці, де стоїть раритетне рятівне судно "Коммуна".
  • При цьому російський гауляйтер Михайло Развожаєв традиційно заявив про нібито відбиття повітряної атаки.
  • Згодом у Міноборони підтвердили, що в тимчасово окупованому Криму ВМС України підбили російський рятувальний корабель "Комуна".