Україна просить Ізраїль продати їй "Залізний купол"

На пресконференції в Тель-Авіві 7 червня Корнійчук закликав уряд Ізраїлю вийти із зони комфорту та повернутися до реальності. На думку посла, населення та влада Ізраїлю дуже підтримують Україну на словах, але коли справа доходить до дій, з'являються проблеми.

До теми Ізраїль не дозволив постачати Україні протитанкові ракети Spike, – ЗМІ

Корнійчук розкритикував країну за її реакцію та ставлення до війни в Україні. Нагадаємо, що раніше Ізраїль вирішив обмежити свою підтримку України суто гуманітарною допомогою та не постачати Україні зброю.

Це пов'язано зі страхом реакції Росії. В Ізраїлі побоюються, що активніша допомага Україні, зокрема й постачання зброї, може спровокувати Москву та вплинути на присутність російських військ у Сирії.

Крім того, українським військовим, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій, відмовили у лікуванні в Ізраїлі, а місцеві ЗМІ практично не згадують про війну в Україні.

Посол України вдячний Ізраїлеві за гуманітарну допомогу, однак її недостатньо. "Ізраїль нічого не винний Україні. Але ми віримо, що з морального боку Ізраїль стане на бік решти західного світу та допоможе Україні усіма можливими засобами", – додав він.

Повертаючись до "Залізного купола", який хотіла б придбати Україна, для захисту своїх громадян, Корнійчук зауважив, що знає – США не будуть проти, якщо Ізраїль погодиться продати систему. Це важливо, адже саме Штати надають "Залізному куполу" фінансову підтримку на його виробництво та техобслуговування.

Крім того, посол зауважив, що система "Залізний купол" – це не зброя, а інструмент для порятунку життів мирних людей. Він наголосив на тому, що Україна просить саме купити ізраїльську систему ППО, а не вимагає надати її як безоплатну допомогу.

Я не хочу називати його зброєю. Я називаю його захисним спорядженням, яке захистить наших цивільних. З ним не можна вбити,
– сказав Корнійчук.

Зверніть увагу "Залізний купол", як в Ізраїлі, не підходить Україні, – Арестович пояснив чому

Нагадаємо, у перші тижні після повномасштабного нападу Росії на Україну, Сполучені Штати оцінили можливість зведення системи "Залізний купол" на нашій території. Експерти заявили, що це вимагатиме багато підготовки та тренувань, а тому США шукали інші варіанти військової допомоги Україні.

Зверніть увагу – де на фронті тривають найзапекліші бої: дивіться відео