Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що це підсилення. Він додав, що для ЗСУ уже почали постачати боєприпаси, аби зупинити росіян.

До теми Поки без результату, – Зеленський про ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України

"Це все буде найближчим часом, це вже добре, це підсилення. Що нам зараз уже допомагає – що знайшли й підвезли, наприклад, для того, щоби зупинити ворога на Авдіївському чи вже Покровському напрямку", – сказав Мусієнко.

Так до України оперативно пішли постачання 30 – 40% снарядів з 1 мільйону боєприпасів, який обіцяє ЄС. Таку кількість снарядів планують надати до кінця року.

Кажуть, можливо, що 1 мільйон 200 тисяч. Це тільки від Європейського Союзу, не рахуючи ці 800 тисяч. Тобто ми можемо розраховувати десь до 2 мільйонів снарядів, якщо все піде за планом і по термінах буде постачатися,
– додав керівник Центру військово-правових досліджень.

Усе, аби нищити ворога

ЗСУ почали отримувати підкріплення боєприпасами останніми тижнями. Снаряди почали оперативно надходити на лінію фронту. Мусієнко зазначив, що, зокрема, боєприпаси передусім надходитимуть на ті напрямки, де найактивніші бойові дії та найбільше ворожих сил.

"Адже там найбільша кількість атак, там їх треба знищувати й виснажувати якомога більшу кількість. Снаряди дещо надійшли, тому вдалося вийти із ситуації, яка відверто була критична по деяких напрямках, і її покращити. Все одно цього ще недостатньо", – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

800 тисяч боєприпасів для України: що відомо

  • Президент Чехії Петр Павел у лютому заявив, що Прага знайшла 800 тисяч снарядів для ЗСУ. Мовиться про 500 тисяч 155 міліметрових та 300 тисяч 122 міліметрових боєприпасів.
  • 7 березня стало відомо, що Чехія уже зібрала усю суму на снаряди для ЗСУ. Про це заявив очільник країни. За його словами, боєприпаси мають бути в Україні уже найближчими тижнями.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що члени Альянсу закуповують снаряди для України у партнерів в Азії.