Це рішення ще не означає автоматичне включення розгляду постанови у порядок денний, але тепер Арсен Аваков на крок ближче до відставки, повідомляє пресслужба партії "Голос".

Раніше Зеленський натякнув, що Аваков має піти у відставку

Зауважимо, що Верховна Рада може звільнити члена уряду за його заявою, за поданням прем’єра чи президента. Парламент також може сам ініціювати відставку міністра, але для цього потрібно зібрати мінімум 150 підписів депутатів.

Коли постанову розглянуть

Народний депутат фракції "Слуга народу" Денис Монастириський розповів, що комітет розгляне постанову про відставку 1 липня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Нардеп пояснив, що наразі комітет лише рекомендував включення до порядку денного сесії даної постанови, але не розглядав її по суті.

Згідно з регламентом, постанова включається до порядку денного автоматично після рішення комітету. Відповідно, комітет на своєму наступному засіданні, 1 липня, буде розглядати дану постанову по суті і дасть свою оцінку,
– пояснив Монастирський.

За словами політика, в українському законодавстві поки не передбачена процедура звільнення одного міністра парламентаріями, але такі випадки вже були. "Я думаю, рішення, швидше за все, на початку липня з’явиться в залі і буде визначена шляхом голосування", – додав він.

У разі прийняття програми дій уряду, Кабмін отримає імунітет на рік. Водночас Монастирський називав постанову, зареєстровану нардепами фракцій "Голос", "Слуга народу" і "Європейська солідарність", політичним символом, тож парламент повинен її розглянути.

Що відомо про відставку Авакова

Нещодавно Україною прокотилася хвиля протестів на невдоволення роботою глави МВС. Поки Арсен Аваков звітував у Раді, то учасники вимагали відставки через декілька резонансних справ в Україні.

Мовиться про:

  • Зґвалтування у відділені поліції в Кагарлику, в якому підозрюють двох поліцейських
  • Стрілянина в Броварах за участі близько сотні людей.
  • Розслідування справи вбивства Кирила Тлявова, де підозрювані – працівники поліції.
  • Провалена реформа поліції, де чимало колишніх правоохоронців поновилися на своїх посадах через суд.

У Раді депутати зареєстрували постанову №3606 про його відставку.

Що думає про відставку Авакова Зеленський

Президент України Володимир Зеленський запевняв, що під час виборів у нього не було жодних домовленостей з Арсеном Аваковим. Однак після останніх скандалів він має відповісти.

Водночас президент назвав Авакова потужним міністром. На його думку, досі немає кращого кандидата на цю посаду.