Деталі Андрій Демченко розповів у коментарі 24 каналу. Речник ДПСУ пояснив, що пріоритетом є безпека людей. Саме тому ні ДПСУ, ні ЗСУ ніколи не підтверджували імені справжнього автора легендарної фрази.

Зауважте Зеленський погасив поштову марку з кораблем

Це була інформаційна операція з прикриття для того, щоб не нашкодити нікому, хто перебував на острові (Зміїний – 24 канал) й потрапив у полон,
– заявив речник ДПСУ.

Демченко наголосив, що усі, хто знаються на специфіці острова, розуміють: канал зв'язку для спілкування між островом та морськими суднами є лише у прикордонників. Вочевидь, це знали й російські окупанти.

Речник ДПСУ наголосив: найприскіпливіше у полоні окупанти допитували саме прикордонників. Ворог шукав автора фрази про російський корабель. Для України на першому місці була безпека людини.

Героя-прикордонника вже вдалося звільнити з полону. Однак через певні безпекові моменти його ім'я українці дізнаються трішки пізніше.

Запис створили на материковій частині України

Запис, який почули українці 24 лютого, створили прикордонники з материкової частини України. Вони перебували за багато кілометрів від Зміїного.

Від ранку першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники іншого прикордонного підрозділу слухали радіоефір. Їхньою метою було фіксувати російську агресію. Саме вони першими почули легендарну відповідь прикордонника російському кораблю.

Історія фрази про російський військовий корабель

  • Фраза "русский военный корабль, иди на х*й" стала справжнім символом героїчного спротиву українського народу під час війни Росії з Україною. Так під час оборони острова Зміїного прикордонник відповів російським загарбникам, які вимагали, аби українські герої здалися.
  • Вже через декілька днів білборди з фразою з'явилися у багатьох населених пунктах України.
  • Згодом "Укрпошта" випустила тематичну марку. Ескіз для неї обирали під час голосування у соцмережі. Переміг Борис Грох – уродженець Криму.
  • Марку ввели в обіг 12 квітня. А вже наступного дня спалахнув російський крейсер "Москва", який 24 лютого атакував героїв острова Зміїного. Згодом стало відомо, що російський військовий корабель за вказаним напрямком відправили українські крилаті ракети "Нептун".

Важливо – Переговори героїв зі Зміїного та окупантів: дивіться відео 18+