Меблі, дерева, іграшки та сміття: все змішалося у невпинному потоці. У Венеції вода затопила 75 відсотків міста. Місцями – до півтора метра. Такої ситуації тут не було останні 6 років. Влада міста переживає, що потоп може досягти рівня 1966 року. Тоді вода у місті піднялася на безпрецедентні майже два метри.

Читайте також: Негода в Європі: снігопади, аномальні зливи та потужні вітри охопили країни

"Сьогоднішня погода у Венеції абсолютно незвична. Більшість районів міста затоплено. На території навколо площі Сан Марко надто високий рівень води: по коліно, а то й вище", – розповів житель Венеції Нейл Мейден.

Туристи одягають гумові чоботи, закохані обідають у ресторанах майже по коліно у воді. Продавці зляться, адже стихія принесла величезні збитки, адже їхні товари просто плавають по магазинах.

Венеційський марафон фактично перетворився на заплив. Спортсмени таки вирішили брати участь, попри водяні перешкоди.

Я сподівався добре провести час на марафоні. Поки не побачив оце,
– сказав учасник марафону Девід Джонсон.

Від сильної негоди у країні загинуло дев'ятеро людей. Чотирьох придавило деревами у Римі. Ще четверо померли – в області Калакбрія. Дощі там причинили зсув ґрунту. Також одна людина загинула на вітрильній яхті, яку знесло сильною течією.

Через потужну стихію закриваються школи й припиняють роботу університети, люди не виходять на роботу. Штормові попередження оголошені на півночі та в центральній частині, а також на Сицилії. Влада закликає людей залишатися в домівках. І туристам краще поки утриматися від поїздок до цієї середземноморської країни.