Про зміну маршруту повідомляє видання "Цензор.НЕТ" з посиланням на власні джерела у ВМС України.

Важливо! Повернення кораблів – це виконання Росією рішення Трибуналу, – Загороднюк

Поки на карті суден у реальному часі помітно, що буксири "Гайдамака" і "Титан", які вирушили і забрали повернуті Росією судна, досі стоять на місці їх передачі.

Раніше очікувалося, що звільнені судна доставлять у порт Одеси. Туди вони мали прибути у ранок середи, 20 листопада.

Звільнені українські кораблі, карта
Українські буксири на карті суден

Захоплення і повернення українських кораблів: головне

  • 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. РФ звинуватила судна ВМС у тому, що вони неправомірно увійшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і прямували до Керченської протоки.
  • Тоді ж агресор захопив 2 українських кораблі та взяв в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
  • У травні Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити полонених моряків і захоплені судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Проте цього так і не відбулося.
  • 7 вересня РФ та Україна провели обмін утримуваними, під час якого на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки.
  • Вранці 18 листопада Росія таки повернула Україні військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу". Передача пройшла у відкритому Чорному морі.
  • Кремль переконує, що передача ніяк не пов'язана з рішенням Міжнародного трибуналу ООН та запланованим на 9 січня самітом нормандського формату.