Повінь призупинила роботу цілого міста – навіть важливі установи наразі не працюють. У Лівії оголосили жалобу за загиблими.

Дивіться також Жахливий землетрус перетворив Марокко на руїни: все, що відомо про стихійне лихо

Стихія не шкодувала нікого

Внаслідок обвалу двох дамб у долина міста Дерна повінь змила цілі квартали з їхніми жителями в море. Катастрофа викликала відключення електроенергії та зруйнувала будинки, дороги та мости в Лівії. Школи та лікарні також сильно постраждали. Повінь викликала повний колапс у місті.

Кількість загиблих у Лівії досягає щонайменше 2 тисяч осіб, безвісти зниклими вважають близько 5 – 6 тисяч громадян. Такі дані повідомив на пресконференції речник Лівійської національної армії Ахмед Місмарі, що контролює східну Лівію.

Стихія спричинила зупинку функціонування цілого міста / AFP

Катастрофа стала наслідком проходження країною шторму Даніель. У країні випала найбільша кількість опадів за останні 40 років. Повінь пройшлася по містам Аль-Байда, Сус, Аль-Мардж і Дерна. Там оголосили надзвичайний стан та запровадили комендантську годину. Наразі навчання та роботу призупинили.

Повінь руйнувала все на своєму шляху / Anadolu Ajansi

У столиці Лівії Тріполі відбулося позачергове засідання Ради міністрів, на якому прийняли рішення оголосити триденну жалобу та приспустити прапори.

Природа атакує Африку

  • Ввечері 8 вересня потужний землетрус магнітудою 6,8 бала сколихнув південну частину Марокко. Його епіцентр був в Атлаських горах. Країна не фіксувала землетрусів такої потужності з 1900 року.
  • Відомо, що трагедія забрала життя щонайменше 2497 осіб, а ще 2476 громадян отримали травми. Рятувальники досі намагаються дістатися до віддалених районів, тому кількість може зростати.
  • Стихія пошкодила історичні стіни Марракеша – своєрідну систему оборонних валів імперського міста, які побудували ще у XII столітті.
  • Мешканці туристичного містечка Мулай-Брахім в Атлаських горах же жили в будинках з глиняної цегли та шлакоблоків, які перетворилися на руїни усього за кілька секунд,