Що відомо про жертв

Сильні зливи, які тривають у Японії з початку липня, призвели до розливів річок, гірських обвалів і обрушення будівель у багатьох районах країни. Збитки від повеней вже перевищили 110 мільйонів доларів.

Тим часом Неподалік Кирилівки зафіксували унікальний подвійний смерч: вражаюче відео

Нищівні дощі, окрім того, що зруйнували інфраструктуру, забрали життя вже 70 осіб. Ще 13 осіб вважаються зниклими безвісти, повідомляє Сіньхуа.

Як зазначається, найбільше від стихійного лиха постраждав острів Кюсю – тут загинули 66 осіб.

Такої зливи в країні не було 10 років

Найбільший удар припав на префектуру Кумамото, де стався розлив відразу декількох річок. Це викликало затоплення великих територій, повідомляє NHK.

У цій же префектурі виявився затопленим будинок престарілих. На місце прибули рятувальники, які змогли витягти тіла 14 осіб. Пізніше з будинку престарілих вдалося врятувати близько 50 осіб – літніх людей і працівників установи.

Синоптики зазначають: такого сильного дощу в країні не бачили протягом 10 років. У префектурі Кумамото річка розмила міст та знесла декілька житлових будинків. Зв'язок з їхніми мешканцями втрачено.

Я побачила, як великі дерева і частини будинків просто змиває, і чула, як вони вдаряються об щось. У повітрі дуже чутно запах газу та каналізації,
– розповіла жителька міста Ашікіта Харука Ямада.

Водночас метеорологи попереджають про повені та зсуви в центральній і західній частинах Японії.

Влада проводить евакуацію з постраждалих регіонів

Японська влада ухвалила рішення евакуювати з постраждалих регіонів близько 200 тисяч людей. Найбільше занепокоєння викликає стан невеликих населених пунктів, що розташовані у низинах. Прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе уже направив в постраждалі райони 10 тисяч рятувальників.

У префектурах Кіото і Нагано оголошено евакуацію для 145 тисяч людей. Ще 130 тисяч осіб в префектурах Міягі, Фукусіма, Нагано, Кіото, Осака, Сіга отримали рекомендації для евакуації.

Дивіться фото стихійного лиха:

У деяких районах цих префектур продовжує діяти максимальний п’ятий рівень небезпеки.

Дивіться відео повені у Японії: