І таким чином теж визнаватиметься причетною до олігархії. Про це в ефірі 24 каналі розповіла народна депутатка від об'єднання "Справедливість" Юлія Клименко.

Читайте також Комітет Ради з оборони таки підтримав законопроєкт про олігархів

Вона відзначила, що олігархам теж доведеться декларувати свого представника. Втім виникає чимало питань щодо цього пункту.

З погляду юриспруденції та здорового глузду, це повна профанація. Уявіть собі, олігарх живе, в нього є сусіди. Вони привіталися, далі що? Вони повинні це декларувати, чи як?
– підкреслила нардепка.

І додала, що згідно з цим законопроєктом наразі ще немає реальних механізмів боротьби з олігархами.

Дуже багато неузгодженостей, – Клименко про законопроєкт про олігархів

Клименко підкреслила, що в Раді є 2 закони:

  • №5599 – це про те, як визначати олігархів, їх відловлювати і боротися з ними;
  • №5600 вже говорить, що забирати, в кого і як поділити. Цей документ вже більше стосується ресурсів і грошей.

"Наразі що б ми не говорили, але фінальної редакції, правок і взагалі законопроєкту немає. Є багато неузгодженостей", – заявила депутатка.

І додала, що за проєктом закону визнати всім відомих осіб олігархами неможливо. Вони де-юре не фінансують партії і не роблять туди внески, не володіють каналами, не спілкуються телефонами з громадянами. Тому зараз невідомо, хто потрапить під цей законопроєкт.

Клименко розповіла про правки до закону про олігархів: дивіться відео

Законопроєкт про олігархів: що відомо

  • Верховна Рада підтримала в першому читанні ініційований президентом законопроєкт про статус олігархів. Він передбачає створення в Україні реєстру олігархів. Аби потрапити у список, особа має відповідати щонайменше 3 критеріям з 4 встановлених.
  • Комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити законопроєкт про олігархів у другому читанні.
  • Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що після першого читання в документ внесли чимало поправок. Наприклад, ввели визначення "представник олігархів", скасували обов'язок подавати антикорупційні декларації, наголосили, що контактом з олігархом є також телефонна розмова.