Російські ЗМІ пишуть, що вибухи 1 червня сталися в цеху, де виробляють тротил. Після цього спалахнула пожежа площею понад 100 квадратних метрів.

Читайте також: У Росії на військовому заводі прогриміли потужні вибухи: фото та відео

Серед постраждалих є дитина, повідомляє видання "РИА Новости". Місцеві жителі після вибуху скаржились на їдкий дим, однак влада стверджує, що їхньому здоров'ю нічого не загрожує.

Кількість постраждалих знову зросла – раніше їх було 89. За даними рятувальників, серед них було 44 співробітники заводу "Кристал" та 45 жителів прилеглих до нього територій. Одна потерпіла перебуває у важкому стані. Усім влада обіцяє виплатити по 150 тисяч рублів компенсації.

Зазначимо, простим пожежним наказали покинути небезпечну зону на заводі "Кристал" – через вибухи і високу температуру горіння працювати в такому місці можуть тільки спеціальні підрозділи з особливим захистом і обладнанням.

Пошкоджені садки та школи

Внаслідок вибухів на оборонному підприємстві "Кристал" пошкоджено будівлі близько 70 дитячих садків і 31 школи на навколишніх територіях – там потріскали шибки. Водночас місцева влада переконує, що перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у повітрі немає.

Що ще ставалось на цьому заводі

За останній час це не перший інцидент на "Кристалі". Так, 4 квітня в результаті пожежі в одному з будинків заводу стався вибух, через який спалахнула суха трава. Його вдалося загасити на площі 150 квадратних метрів, ніхто не постраждав.

Причина вибухів

Російські слідчі розслідують справу за фактом порушення вимог промислової безпеки виробничих об'єктів. Та виявляється, що притягнути до відповідальності немає кого. Адже директор заводу, за дивним збігом обставин, нібито звільнився за день до катастрофи.

Що це за завод?Державний науково-дослідний інститут "Кристал" був відкрили у 50-тих. Він спеціалізується на створенні вибухових речовин і складів, а також безпечних технологій їх виробництва, випробувань, транспортування та утилізації. У 2011 році почав роботу під управлінням державної корпорації "Ростехнології".