Президент Франції Еммануель Макрон не відкидає ймовірне постачання Україні літаків. Однак він після саміту ЄС у Брюсселі наголосив – це не може статися у найближчі тижні.

До теми Британія не виключає постачання Україні винищувачів, але це може відбутися вже після війни

"Я нічого не виключаю, але це не відповідає сьогоднішнім вимогам", – сказав Макрон на зустрічі за участю президента України Володимира Зеленського.

Про яку зброю згадав Макрон

За словами Макрона, важливо, щоб союзники віддавали перевагу обладнанню, яке буде корисним вже. Він зазначив, що озброєння, яке надають Україні, має працювати на фронті якнайшвидше. Як приклад Макрон згадав гармати Caesar і системи протиповітряної оборони середньої дальності MAMBA, які вже надала Франція.

Можливо, буде необхідно активізувати постачання артилерійських снарядів і боєприпасів, щоб дозволити Україні почати наступ або протистояти наземним атакам. Працюватимемо над цим найближчими днями, – розповів Макрон.

Україна прагне отримати винищувачі: останні новини

  • Зеленський звернувся до Швеції з проханням передати Україні винищувачі Jas 39 Gripen. Шведський прем'єр-міністр Ульф Крістерссон відмовив.
  • Міністр оборони Нідерландів повідомив, що Україна подала заявку на отримання F16. Нідерланди обговорять це питання зі США.
  • Словаччина повідомила, що передасть Україні 11 чи 12 винищувачів МіГ-29.