Бербок зазначила, що в Україні нині дуже складна ситуація: постійний ракетний терор мирного населення, відсутність світла та масований наступ на Харківщині. Втім, українці мужньо тримаються і допомагають один одному вижити. Щоб захистити Україну від російського граду ракет і безпілотників, їй терміново потрібна посилена ППО.

Дивіться також Маємо перспективну роботу щодо нових Patriot: Зеленський звернувся до українців

Допомога у підсиленні ППО для України

За словами міністерки закордонних справ Німеччини, разом із міністром оборони Пісторіусом вона запустила глобальну ініціативу щодо посилення протиповітряної оборони України.

Зараз зібрано майже мільярд євро для додаткової підтримки українських сил ППО, і ми інтенсивно працюємо над тим, щоб їх було ще більше,
– зазначає Бербок.

Міністерка зазначає, що вони "по кілька разів перевертають кожен камінь" у пошуках додаткових систем Patriot. За її словами, зараз усі повинні об'єднати зусилля, щоб Україна вижила, щоб українці могли продовжувати жити самостійним життям у майбутньому. І щоб путінські війська скоро не опинилися біля німецьких кордонів.

Як Європа допомагає з посиленням ППО України

  • 14 лютого у Брюсселі на 19 зустрічі у форматі "Рамштайн" обговорювали посилення української системи протиповітряної оборони. Перед засіданням "Рамштайн" у Брюсселі вперше провели засідання коаліції ППО на рівні міністрів оборони на чолі з Німеччиною разом з Францією. Про це тоді заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
  • Уряд Німеччини створив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні. Берлін обговорює з Данією та Нідерландами фінансування ініціативи.
  • У квітні Бельгія також оголосила про виділення 200 мільйонів євро на німецьку ініціативу, а у травні Канада пообіцяла дати понад 55 мільйонів доларів.
  • Європейські лідери обговорили передачу систем ППО для України. Допомогти Києву передусім мають ті країни, які мають ці системи та не використовують їх. Про це заявила прем'єрка Естонії Кая Каллас під час другого дня засідання Європейської ради у квітні 2024 року.