Як пояснив глава норвезького уряду посилення допомоги пов'язана з гострою потребою нашої держави озброєння. Для цього країна започаткувала спеціальну програму з назвою "Нансен".

Цікаво Зеленський анонсував підписання нових безпекових угод: про які країни мова

Норвегія передасть мільярди крон на ППО

Стьоре зазначив, що щоранку в новинах повідомляють про російські ракети й безпілотники, які вражають цивільні будівлі, енергетичні установки й вбивають безліч людей в Україні.

Норвезький прем'єр також зауважив, що Україна змогла захистити себе від наслідків цих атак, але "в неї закінчується паливо". Саме тому, за словами Стьоре, Норвегія тепер виділятиме мільярди на протиповітряну оборону нашої держави.

Частково для цього використовувалася програма "Нансен", але в переглянутому бюджеті ми також виділимо достатньо коштів, щоб Норвегія від самого початку брала участь у цій ініціативі,
– заявив глава уряду Норвегії.

Стьоре зазначив, що значна сума коштів буде виділена на посилення української ППО, не уточнивши точну цифру. Політик заявив, що подальші деталі будуть надані, коли буде представлений переглянутий бюджет.

Прем'єр Норвегії також підкреслив, що хоча витрати можуть бути значними, необхідно інвестувати в підтримання миру та свободи. Він підкреслив, що Україна та її народ несуть у боротьбі за це основний тягар.

Норвегія планує надати Україні 22 винищувачі F-16

  • Журналісти Nettavisen зазначили, що Норвегія у межах авіаційної коаліції готується також передати Україні західні винищувачі типу F-16. Зокрема, країна може надати 22 свої літаки.
  • У виданні зазначили, що 12 із цих літаків перебувають у придатному до використання стані. Сполучені Штати, які є країною-виробником винищувачів, уже дали своє добро на цю передачу F-16.
  • Водночас інші літаки призначені для використання запасних частин або для ремонту інших винищувачів. У публікації конкретних термінів постачання норвезьких винищувачів в Україну не назвали. Однак очікується, що це постачання не відбудеться до саміту НАТО у Вашингтоні, запланованого на липень 2024 року.