Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив офіцер ЗСУ, боєць 1 окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна Тарас Березовець. За його словами, у цьому немає злого умислу, хтось міг банально недогледіти.

Дивіться також Збивають балістику та дуже мобільні: які характеристики ЗРК SAMP/T посилять ППО України

Техніка буває різна

Як відомо, президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Associated Press розповів, що одна з європейських країн передала Україні систему ППО, яка в підсумку не спрацювала, тому її поміняли.

Тарас Березовець зазначив, що це цілком нормальна ситуація, адже Україна отримує велику кількість озброєння. Частина цієї техніки нова: наприклад, деякі танки Leopard 2, чи ракети Brimstone. Але багато зразків озброєння – це техніка, яку зняли з баз зберігання.

"Можливо було порушено умови зберігання. Можливо хтось не догледів. Не бачу тут злого умислу. Це помилка, а помиляються усі. У магазині можна поміняти товар, якщо він тобі не підійшов, так само ми робимо зі зброєю – нічого страшного, поміняли на те, що працює", – наголосив офіцер ЗСУ.

Тарас Березовець про дрони, що долітають до Москви: дивитись відео

Україна посилює систему ППО

  • На брифінгу 30 березня речник Пентагону Патрик Райдер заявив, що група українських військових, що перебувала у США, завершила навчання на ЗРК Patriot. 65 бійців ЗСУ продовжать бойове злагодження у Європі.
  • На початку лютого 2023 року Франція та Італія ухвалили рішення про відправлення в Україну зенітного ракетного комплексу SAMP-T, який, як і американський Patriot, здатен перехоплювати балістичні цілі.
  • Президент України Володимир Зеленський завив, що ці системи ще не з’явились в Україні. За його словами, щоб прикрити країну від російських ракетних ударів необхідно щонайменше 20 систем Patriot.