Андрій Бабіш запевнив, що до вибухів у Врбетіце причетні російські спецслужби. Наразі влада не розглядає версію про непрофесійне поводження з вибуховими матеріалами, як говорив раніше президент.

До теми Президента Чехії звинуватили в розкритті даних розслідування вибухів на складах зброї

Заява прем'єра

Прем'єр спростував заяву президента Чехії Мілоша Земана, який розповів, що слідство наразі працює із 2 версіями причини вибухів. Перша – вони сталися через непрофесійне поводження з вибуховими матеріалами, а друга – була дія іноземної спецслужби.

До того ж прем'єр погодився з главою МВС Чехії Яном Гамачеком, який розкритикував промову Земана. Він також сказав, що спроба президента пояснити "настільки складний випадок" у восьмихвилинній промові була "марною" і лише "порадувала Москву".

Коротка передісторія

  • Вибухи на складах боєприпасів у Врбетіце відбулись у 2014 році.
  • 17 квітня Чехія заявила, що офіцери російського ГРУ можуть бути причетними до вибуху складу боєприпасів у Врбетіце у 2014 році.
  • Чеська влада вважає причетними до вибухів агентів ГРУ Росії, які використовували паспорти з іменами Олександра Петрова та Руслана Боширова. Їх оголосили в розшук. Ці ж агенти причетні до отруєння Скрипалів у Британії.
  • Тоді з країни вислали 18 російських дипломатів. Їх підозрюють в шпигунстві на користь російських спецслужб.
  • Згодом Росія вислала 20 чеських дипломатів. Спалахнув дипломатичний скандал. Наразі у посольствах країн залишилось по 7 дипломатів.