Виступ Президента

Юрчишин: будь-який публічний виступ має елементи піару, якщо це стосується просування реформ, то це припустимо. І неприйнятний, якщо це стосується політичного піару.

Галасюк: мене вразило, що президент почув ініціативи парламентарів. Це стосується скасування спеціальних пенсій, зняття вимоги МВФ про підвищення пенсійного віку, а також автоматичного нарахування субсидій.

Реформи

Галасюк: якщо говорити про економічні реформи, то у мене складається враження, що тут нічого не робиться. Ми маємо ситуацію з 2-ма мільйонами безробітних, які не можуть працевлаштуватися.

Юрчишин: Я вважаю, що реформи мають здійснюватися, і неважливо під ім'ям якого політика вони запрацюють. Зараз ключові завдання — це дати зрозуміти малому і середньому бізнесу, що правила змінюються.

Галасюк: до того ж, перед нами стоїть величезний виклик щодо зони вільної торгівлі з ЄС. З 1-го січня вона має запрацювати і ми маємо пояснити бізнесу, як дотримуватися цих правил.

Ми мусимо витрачати час не на популізм, а системні закони

Галасюк: Сьогодні було затверджено законодавчий план реформ, який об’єднає зусилля Кабміну та Верховної Ради і експертного середовища.

Ми вже напрацювали 488 законів, з яких 280 — це економіка. Вони допоможуть нам зробити законодавчу діяльність прогнозованою і зрозумілою для людей.

Перезавантаження уряду

Юрчишин: це цілком раціональний крок. Наприклад, у мене є питання до Міністерства Внутрішніх Справ. Вони подали реформу через рік, при цьому залишаючи вплив на новостворену поліцію. Є критичні зауваження і до інших Міністерств. Тут найважливіше — налагодити комунікацію між гілками влади.

Галасюк: Я був би дуже задоволений, якби прем’єр говорив не про виборчі перегони на місцевих виборах, а про забезпечення робочих місць.

Юрчишин: Прем’єр, який завис у позиції лідера партії, який говорить про місцеві вибори, як керівник виконавчої влади не є ефективним прем’єром. Місцеві вибори є компетенцією парламенту.