У Бучі Мелоні поклала червоні квіти в пам'ять загиблих. Політикиня наголосила, що Україна може розраховувати на Італію до кінця.

До речі Італія може поставити 5 бойових літаків Tornado та AMX Україні, – La Repubblica

Потім Мелоні відвідала Ірпінь, де передала місцевій владі 2 генератори для підтримки критично важливої інфраструктури. Це частина з партії 52 генераторів на суму понад 660 тисяч євро, які уряд Італії надав Україні.

Італія надасть ППО

Чиновниця зазначила, що винищувачі не стоять на порядку денному, але Італія розглядає можливість надіслати більше систем ППО.

Шостий пакет військової допомоги для України від Італії, окрім ЗРК SAMP-T, включатиме також комплекси Skyguard та Spike. Мелоні зазначила, що вони з партнерами концентруються на темі протиповітряної оборони.

Зустріч із Зеленським та визнання Голодомору

Після візиту до Бучі та Ірпеня Мелоні повернулася в Київ. Вона зустрілась з президентом Володимиром Зеленським. Український лідер заявив, що у нас з Італією спільне бачення цінності миру.

Тому ми разом прагнемо якнайшвидше зупинити російський терор, якнайшвидше зупинити цю абсолютно неспровоковану й агресивну російську війну,
– наголосив Зеленський.

Також під час пресконференції Зеленського і Мелоні стало відомо про те, що комітет у закордонних справах парламенту Італії визнав Голодомор геноцидом українського народу. Найближчим часом відповідна резолюція буде підтримана парламентом Італії.

До дипломатії ще далеко

Мелоні прокоментувала виступ Путіна перед Федеральними зборами, інформує La Stampa. Вона сказала, що чекала від диктатора вагоміших заяв, які б дозволили досягти прогресу щодо дипломатичного завершення війни. Однак до дипломатії ще далеко, це була чергова російська пропаганда зі спотвореними фактами.

Є той, хто є загарбником, і той, хто захищається, і парадокс полягає в тому, що той, хто є жертвою цієї агресії, все ще намагається подати мирний план,
– зазначила Мелоні.

Вона пообіцяла підтримувати Україну та допомагати у боротьбі за свободу.

Зеленський та Мелоні провели спільну пресконференцію: відео