У другу річницю стадіонних дебатів стало цікаво, що розповідатиме партія п'ятого президента Петра Порошенка своїм виборцям. Вустами одного зі своїх головних спікерів – Сергія Бірюкова – "Європейська Солідарність" поставила чинному президенту ті самі питання, якими ще тоді кандидат "заганяв" Порошенка на стадіоні.

Зверніть увагу Розправа для суддів-хабарників: як НАБУ і Вищий антикорсуд карають нечистих на руку колег

Десь закиди чинному президенту справедливі, десь популістичні й притягнуті за вуха. Порошенко вустами Бірюкова повторив Зеленському всі його запитання. Усі, крім одного.

Справа "Роттердам+"

Цитую: "Скільки особисто вам занесли за "Роттердам+"? Таке, здавалося б, гостре питання можна було б поставити Зеленському. Бо ж уся Україна бачить, як генпрокурорка Ірина Венедіктова вже пів року в усіх на очах блокує передачу в суд уже розслідуваного "Роттердаму+".

Погодьтеся, це можливість для Порошенка "тицьнути носом" свого політичного опонента – але він цього не зробив – бо як же тикати в це Зеленського, якщо 40 мільярдів на "Роттердамі+" з кишень українців вкрали за твоєї президентської каденції.

Щобільше, вкрадені за прямої участі призначених тобою ж людей, які до цього працювали у твоєму ж бізнесі. Наприклад, Дмитром Вовком, руками якого власне і ввели "Роттердам+" і який зараз ховається від НАБУ за кордоном.

Важливо Українське за нідерландською ціною: чому у справі "Роттердам+" ніхто не несе відповідальність

Шкода, що "Європейська Солідарність" не нагадала це питання Зеленському. Бо це якраз те питання, відповідь, на яке Зеленський не має.

Олігарх Ахметов залишається у виграші

У підсумку маємо таке: президенти приходять і відходять – олігарх Рінат Ахметов лишається в шоколаді. І якими б непримиренними політичними опонентами не були Зеленський і Порошенко, Ахметову на це начхати.

Йому, що при одному було добре (аж на 40 мільярдів добре), що і при іншому – прекрасно. Бо і від покарання його відмазують, і з "заробітком" нових мільярдів теж нормально рухається.

Що об'єднує "Європейську Солідарність" та "Слугу народу"

Окрім позашлюбних стосунків з Ахметовим є ще одна річ, яка сильно об'єднує "ЄС" Порошенка і "Слуг народу" Зеленського – це бажання "відмазати" себе хороших від тюрми за брехню в деклараціях.

До речі, конкретно заради цього "порошенківці" чудово співпрацюють не лише зі "слугами", а й з ОПЗЖ Медведчука – Бойка чи олігархічною "Довірою". Я вже розповідав вам, як вони обманули нас із тюрмою за брехню в деклараціях.

Більше про це Гуртожиток замість ув'язнення за брехню в декларації: як депутати намагаються всіх обманути

Усі парламентські фракції спочатку проголосували законопроєкт без такого покарання. Потім божилися нам, що обов'язково проголосують новий – з тюрмою. Досі, між іншим, не проголосували, а декларації вже подали.

Це означає, що за брехню покарати депутатів тюрмою вже не можливо. Навіть, якщо вони нарешті проголосують у цілому відповідний законопроєкту.

Які депутати приховали майно в деклараціях

Депутати різних фракцій солідарні в небажанні голосувати за покарання тюрмою. Усе це через те, що вони приховали в деклараціях майно, за що мали б сісти в тюрму.

Артур Герасимов, "ЄС"

За даними "Схем", двоповерхова вілла на березі Середземного моря в Іспанії, вартістю в приблизно 10 мільйонів, гривень належить співголові фракції "ЄС" Артуру Герасимову та його дружині. Однак ви не знайдете цього маєтку в декларації депутата.


Артур Герасимов / Фото Palinchak

Сергій Шахов, "Довіра"

З декларації депутата Шахова ви побачите, що живе він – на одну зарплату, має скромні заощадження й мешкає у квартирі сина.

Насправді ж, його родина володіє численним елітним майном:

  • 3 маєтки під Києвом – площею 600 і 1330 квадратів;
  • елітні квартири в столиці на десятки мільйонів гривень;
  • 27 земельних ділянок на Київщині загальною площею в 113 гектарів.


Сергій Шахов / Фото з фейсбуку Шахова

Знаєте, що загрожує цим депутатам зараз? У найгіршому для них варіанті – штраф до 50 тисяч гривень чи обмеження волі. Тобто не в тюрму їх посадять. Тож коли на ефірах чубляться депутати різних фракцій, пам'ятайте, що вони солідарні, коли мова йде про свій захист від покарання за їх корупційні злочини.