Незадовго після заяв Придністров'я з'явилась офіційна заява СБУ. У Службі безпеки заявили, що це провокація, зрежисована в Кремлі.

Дивіться також Для чого Росія розхитує Молдову: у ГУР назвали дві цілі

Заява СБУ про нібито участь в підготовці теракту

Служба безпеки України назвала заяви Придністров'я нісенітницями та закликала не сприймати їх серйозно. У відомстві наголосили, що Придністров'я – фактично окупована Росією та підконтрольна їй територія.

У СБУ підкреслили, що країна-агресорка навмисно поширює дезінформацію щодо "провокацій від України" з метою розхитати ситуацію в так званій "ПМР", звинувативши в цьому нашу державу.

Будь-які заяви представників так званого "Міністерства державної безпеки" фейкової "Придністровської народної республіки" щодо участі СБУ в підготовці теракту слід розглядати виключно як провокацію, зрежисовану в Кремлі,
– наголосили в СБУ.

У Службі додали, що "брехня та провокації – один із видів зброї, яким активно користується Росія".

На фейк росіян відреагували в Зеленського

Радник Офісу Президента Михайло Подоляк відреагував на заяви про нібито "теракт" у Придністров'ї. Він наголосив, що в України немає жодних мотивів і намірів скоювати відповідні дії.

Подоляк зазначив, що Україні є чим зайнятися на власній території через війну. При цьому він додав, будь-який теракт на чужій території не дасть Україні жодних козирів.

Радник ОП звернув увагу на те, що Росія постійно на різних майданчиках використовує слово "теракт". За його словами, Росія використовує цю технологію, щоб продемонструвати, що не тільки вона скоює злочини, а й буцімто Україна.

Також Подоляк звернув на послідовність дій Кремля щодо Молдови. Зокрема, на першому етапі Росія поширювала фейкові повідомлення про "вторгнення" України у Придністров'я.

Згодом Росія спробувала влаштувати переворот у Кишиневі. Наразі, як каже Подоляк, триває третій етап, на якому відбувається фейкове звинувачення України у підготовці "теракту" у Придністров'ї.

"Все передбачувано і все брехня", – наголосив Подоляк і зазначив, що Росія намагається атакувати Молдову.

Детальніше про заяви Придністров'я: у казочках вже не сходиться

  • Зранку 9 березня окупаційна влада Придністров'я заявила, що буцімто запобігла теракту, а підозрювані затримані. Так зване міністерство державної безпеки "ПМР" заявило, що СБУ готувала замах проти низки посадових осіб, зокрема на Вадима Красносельського.
  • Також повідомляється, що підозрювані вже нібито затримані та "дають свідчення". Детальну інформацію обіцяють показати у "фільмі-розслідуванні" на першому пропагандистському каналі квазіреспубліки.
  • Згодом цей канал опублікував відео з якимись В'ячеславом Кисничаном, який нібито "мав здійснити теракт у Тирасполі за завданням СБУ" за допомогою автівки з вибухівкою, начиненою шурупами й цвяхами.
  • Пропагандисти повідомляють, що він народився у Тирасполі 1979 року, а 12 років тому переїхав жити до Одеси. У лютому 2022 року чоловік буцімто пішов у місцеву тероборону, а згодом до СБУ. При цьому він має "декілька судимостей".
  • На відео чоловік заявив, що отримав завдання у Придністров'ї: стежити, а потім усунути керівництво республіки. Влада "ПМР" уточнила, що чоловік слідкував за місцевими чиновниками та їхніми сім'ями пів року. Зауважимо, що за їхніми словами він пішов служити лиш у лютому 2022. Тобто на це "кар'єрне зростання" у чоловіка було всього пів року.
  • Влада Молдови заявила, що у них немає ніякої інформації про підготовку до теракту у Молдові. Тим часом у квазіреспубліці вже заявили, що звернуться до України для роз'яснень, зокрема через ООН та "готують різні сценарії на випадок атак з боку України".