Представник ГУР МО Андрій Черняк пояснив, які цілі переслідують росіяни. Він розповів, для чого ворогові потрібно посилювати напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров'я.

Читайте також Україна й Молдова можуть переконати жителів Придністров'я, – молдовський фахівець

Дві цілі розхитування Молдови

За словами Черняка, мовиться про бажання Кремля:

  • відвернути увагу світової спільноти від великої війни в Україні;
  • продемонструвати бодай якусь "перемогу" росіянам.

У Придністров'ї в росіян дуже обмежений контингент. Є склади, які вони охороняють. Але на тих складах уже майже нічого немає, а те, що залишилося – старе і непридатне до використання,
– підкреслив Черняк.

Тим часом у самій Молдові окупанти політичним шляхом намагаються розхитати ситуацію. І роблять вони це під "чужим прапором". Черняк нагадав, що щось подібне росіяни вже робили. Але у Донецьку та Луганську.

"На нашу думку, створюючи напруження в Молдові, Росія ставить для себе дві цілі. Перше – намагання відволікти європейську громадськість від подій, що відбуваються в Україні. Вони бачать, що вся увага сконцентрована на Україні, в тому числі у сенсі допомоги. Тому вони намагаються розпалити нову пожежу в Європі", – зауважив Черняк.

Та й не варто забувати, що росіянам потрібно принести бодай якусь "перемогу". Представник ГУР МО підкреслив, що ворогові не вдалося досягнути жодного результату у так званій "спецоперації".

Тому їм потрібно демонструвати будь-які "перемоги" для свого населення. Зараз вони намагаються зробити якусь революцію, щоби створити ілюзію наче "світ за них", "народ Молдови за нас",
– наголосив Черняк.

Росія вигадує байки про хіматаку

  • Речниця МЗС Марія Захарова напередодні видала безглузде звинувачення. За її словами, Україна буцімто готує хімічну атаку по Придністров'ю. Ба більше, вона переконана у можливості використання тієї самої "брудної бомби".
  • Уряд Молдови спростував жалюгідне звинувачення Захарової. У країні зазначають, що пильно стежать за ситуацією поблизу Придністров'я.
  • Речник МЗС України Олег Ніколенко теж прокоментував цю безглузду заяву. Він підкреслив, що відповідні твердження – фейки. Ба більше, нагадав, що Росія схильна звинувачувати інших у тому, що сама планує зробити.