Таких висновків дійшли фахівці Інституту вивчення війни ISW в актуальному звіті. Наголошують, що це виключно висновки щодо інформації, поширеної російськими ЗМІ.

Увага Головне оперативне завдання, – розвідка Британії проаналізувала шанси Росії взяти Соледар

Так, у ВПК "Вагнер" хизуються, що упродовж останніх кількох днів захопили територію у межах Соледара. Російські пропагандистські ЗМІ звісно ж трактують ці "успіхи", як ознаки того, що найманці можуть незабаром оточити Бахмут.

Сам Пригожин 9 січня заявив, що виключно підрозділи ПВК "Вагнер" займають позиції в Соледарі та зазначив, що наразі найманці ведуть "запеклі бої за будівлю міської адміністрації".

"Жадання влади" Пригожина

Пригожин завжди прагнув до визнання та влади. Тому, те, що він намагається використати цю ситуацію собі на користь – не дивно. Путінський кухар вперто намагається нарощувати свою могутність в Росії. І попри те, що аналітики спершу говорили, що він — нова загроза авторитету Путіна, це не так.

Путіну вигідно мати такий "рупор" у вигляді Пригожина, саме з його дозволу Пригожин критикує російських політиків. Однак, як тільки бізнесмен перестане бути вигідним диктатору, його замінять.

Більше про це Таке вже було: навіщо насправді Пригожину ПВК "Вагнера"

Що відбувається у Соледарі

  • Соледар розташований за 10 кілометрів на північ від Бахмута, захоплення якого, ймовірно, залишається головною найближчою метою Росії.
  • 9 січня окупанти почали новий штурм Соледара. Туди вкинули велику кількість штурмових груп, сформованих з найкращих резервів вагнерівців.
  • Втім, аналітики ISW переконані: навіть якщо Росії вдасться захопити Соледар, то це не гарантує падіння Бахмута.