Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив публіцист, оглядач Deutsche Welle Костянтин Еггерт. За його словами люди, яких це лякає, є і на Заході, і в Росії.

До теми Пригожин – господар фабрики тролів: навіщо він хоче закрити YouTube в Росії.

"Сьогодні ці персонажі грають роль публічних страховиськ. Раніше це був Кадиров, зараз перше місце зайняв Пригожин. Для чого? Щоби всілякі панікуючі люди на Заході та в Росії подумали, що якщо "ось це" прийде до влади, то краще вже Путін", – пояснив Еггерт.

Є дозвіл від Кремля

На думку публіциста, Пригожин не міг би проводити вербування вагнерівців без сприяння з боку держави і без всієї інфраструктури, яка дозволяє доставляти всіх цих "кувалдоносців" на фронт. Логістика відбувається шляхом дій російської армії та залізниці.

Це операція, в якій вагнерівці сильно залежать від підтримки російської армії та, мабуть, спецслужб. Вони невід'ємна частина цієї системи,
– зауважив Еггерт.

Оглядач DW вважає, що поява Пригожина в публічній сфері є підтвердженням від Кремля того, що політикою російської держави є залучення найманців в масштабах, які не можна порівняти з США. В Америці ПВК не заборонені. Російське ж законодавство формально забороняє залучення найманців.

"Але цих найманців зараз не те що винаймають, про них складають балади, їх ховають під об'єктиви федерального телебачення, їх родинам надають пільги. Або говорять, що надають, бо не треба забувати про корупцію та крадіжки", – звернув увагу Костянтин Еггерт.

Пригожин та Кадиров стали страшилками: дивитися відео

"Міна" під режимом

На думку Еггера, легітимізація найманців – це "міна", закладена під путінський режим. ФСБшники мають розуміти, що Путін цим "підірвав" ту ідею, що консолідували свого часу Імперія, СРСР, Єльцин і навіть він сам колись – це те, що монополія на зброю та насилля повинні лишатися в руках держави..

"У громадян повинна бути максимум мисливська зброя, і вони повинні з нею ходити на косуль. А сьогодні в ефірах лунають панегірики цим всім найманцям з доволі серйозною зброєю. Це розмиває уявлення, яке держава створювала кілька століть", – впевнений оглядач DW.

Він вважає, що це рано чи пізно вдарить по самому Путіну.

Будь-який умовний Іван Петрович дивитися і каже: "Он той поїхав на фронт, про нього сказали, що він чудовий, а він – колишній злочинець. Йому дали зброю, значить і зброя в руках населення – це нормально. І взагалі будь-яке насилля – це нормальна штука для всіх",
– пояснив Еггер.

Публіцист впевнений, що наслідки публічної "пригожинщини" обов'язково будуть. І багато хто з представників режиму будуть налякані тим, що вони самі створили.

На що чекати від Пригожина?

  • Євгеній Пригожин закликав закрити доступ до You-Tube в Росії. На думку опозиційного політика Геннадія Гудкова, це пов'язано з тим, що YouTube та інші майданчики в мережі працюють не на Путіна, а проти нього. Він порівняв Пригожина з хазяїном будинку, в одній з кімнат якого з'явилася пліснява. І той, замість того, щоб позбавитись неї, вирішує зруйнувати увесь дім.
  • Також власник ПВК "Вагнер" заявив, що в адміністрації президента Росії є зрадники та кинув чергове звинувачення в бік міноборони Росії. Згідно статі ISW, це означає те, що Пригожин відчуває свою повну безкарність.
  • Прессекретар президента Росії Пєсков вирішив опосередковано звинуватити Пригожина в навмисному висвітленні конфлікту між міноборони та ПВК "Вагнера" в російському інформаційному просторі. Ватажок вагнерівців відповів на заяву речника Путіна, заявивши, що "у нього немає причин не довіряти Пєскову". Він тне спростував чутки про конфлікт всередині Кремля, а навпаки, вирішив продовжувати їх підживлювати.