Як повідомляють представники Державної прикордонної служби України, додаткові обмеження почали діяти вже від 23 травня. Їх скасують після завершення воєнного стану.

Важливо У Василівці зібрали вже 3 БТГ росіян, вони збираються атакувати Запоріжжя, – Арестович

Нові обмеження в прикордонних районах Київської, Житомирської та Рівненської областей

На час воєнного стану в прикордонних районах цих регіонів заборонили:

  • Пересуватися пішки або на транспортних засобах, проводити роботи з 22:00 до 5:00.
  • Перебувати в лісових масивах
  • Перевозити зброю та будь-які інші засоби активної оборони без дозволів.
  • Фотографувати та знімати на відео дороги та інші важливі об’єкти інфраструктури. Також не можна фіксувати на камеру розташування та переміщення підрозділів Збройних Сил України.
  • Використовувати безпілотники або будь-які інші літальні апарати та випускати плавзасоби на річках.
  • Носити військову форму (для цивільних).
  • Плавати, полювати та проводити різні види відпочинку.

Прикордонники уточнили, що ці обмеження не впливатимуть на представників військових формувань. Вони стосуються лише цивільних осіб. Все запровадили заради посилення безпеки у прикордонних районах Київської, Житомирської та Рівненської областей.

З полону вдалося визволити автора легендарної фрази "русский военный корабль, иди на х*й"

Справжнього автора цієї особливої фрази вже вдалося визволити з полону, в який він разом з побратимами потрапив на острові Зміїний. Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що автором фрази є нібито морський піхотинець Роман Грибов, якого забрали з полону ще наприкінці березня. Але це не так – фразу сказав один з прикордонників. ЗСУ та ДПСУ спеціально не спростовували і не підтверджували цю інформацію, щоб не наражати людей на небезпеку.

Російські окупанти, ймовірно, знали, що канал зв’язку на Зміїному був лише у прикордонників. Тому посилено їх допитували.

Демченко наголосив, що справжній автор фрази вже в Україні. Його ім’я громадяни дізнаються дещо пізніше через певні безпекові моменти.

Важливо – Переговори героїв зі Зміїного та окупантів: дивіться відео 18+