Врятувати пораненого прикордонника допомогли аеророзвідники 68-ї ОЄБр. Пораненому довелося повзти 700 метрів, аби дійти до піхотинців, які евакуювали його.

Дивіться також Наєв про ворожі ДРГ: хто, в яких масштабах та з якою метою намагається прорватися

Щемлива історія порятунку прикордонника

Сергій отримав поранення під час бою на Сватівському напрямку. Як він розповів, ворожий дрон скинув вибухівку, яка завдала поранень зі спини та зачепила ногу. Один з побратимів допоміг Сергію накласти турнікет, аби той не втратив багато крові.

Прикордонник з 3 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса був дуже близько до ворожих позицій. З одного боку російські війська були за 200 метрів, а з іншого – за 100, тому безпечно евакуювати пораненого не було змоги.

Аеророзвідники 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша літали дроном й побачили, як поранений боєць намагається повзти до позицій Сил оборони.

Дрон прилетів, подивився й полетів. Потім повернувся. Дивлюся – він щось несе. Ну, думав, що вже все... А він скинув воду й записку,
– розповів Сергій.

У записці мовилося: "Друже, пий і повзи за дроном!" У пляшці, що скинули з безпілотника, був теплий чай, Сергій випив його і почав повзти у напрямку, який показував дрон. У цей же час дрон залетів до піхотинців і показав їм, що до них повзе поранений.

Сергію з пораненням було вкрай важко повзти, але він не полишав жаги до життя й зміг проповзти близько 700 метрів до евакуаційної групи.

У мене було лише одне бажання, щоб мене швидше евакуювали, бо був наляканий, голодний, холодний, дуже перемерз,
– поділився прикордонник.

Нині Сергій перебуває на лікуванні. Один з лікарів зазначив, що прикордоннику дуже пощастило, що його вдалося врятувати. Його стан оцінюють як стабільний. Лікар також додав, що та пляшка з теплим чаєм стала для бійця невідкладною допомогою, яка й врятувала його.

Кадри неймовірного порятунку прикордонника: дивіться відео

Сергій дуже вдячний операторам дронів, які його врятували. Він додав, що вижив лише завдяки аеророзвідникам, які вивели його з поля бою.