Основні тактичні дії розгорнули на острові Зміїний, повідомляє пресслужба ДПСУ. Дати збройну відсіч противнику одночасно вийшли й корабельні тактичні групи та військовослужбовці окремого батальйону морської піхоти ВМС України, які десантувалися на острів.

До теми Україна готова до наступу Росії з Півдня, – міністр оборони Таран

Окрім питань злагодженості та взаємодії підрозділів обох відомств, військовослужбовці відпрацювали й практичні вправи з бойовою стрільбою.

Як пройшли спільні навчання прикордонників і ВМС / Фото пресслужби ДПСУ

Лише тиждень тому прикордонники спільно з підрозділами Національної гвардії та ЗСУ брали участь у навчаннях "Гвардія 2020". Вони проходили у контрольованих прикордонних районах Одещини та на загальновійськовому полігоні Широкий Лан.

Дивіться відео з навчань у Чорному морі

Ймовірна атака Росії з півдня: коротко

  • Одним із перших, хто публічно заговорив про ймовірну атаку Росії з Криму на Херсонську область, був екскомандувач ЗС США в Європі.
  • Згодом його слова підтвердив і командувач Військово-Морських Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.
  • Росія проводитиме масштабні навчання "Кавказ 2020" у вересні. Туди ж запросять контингенти збройних сил 17 країн-партнерів Росії.
  • Українські розвідники очікують військових провокацій на цей час.
  • Поки у Збройних Силах України не підтвердили до готовності російських військ вдертися на території України в Херсонській області. Однак війська там перевели на підвищену бойову готовність.
  • Міністр оборони України Андрій Таран, виступаючи перед Верховною Радою, розповів, що оборонні сили держави спрямовані насамперед на попередження обстановки в регіоні.