Для цього вдосконалені інженерні загородження, системи відеоспостереження, дії ВМС і ССО, розповів Андрій Таран. Про це пише 24 канал.

До слова Мета Росії – повний контроль над узбережжям Чорного моря, – Ходжес

Ми посилили ведення розвідки, здійснюємо заходи з ротації військ, уточнено їхнє завдання. Також ми організували тісну взаємодію з підрозділами Нацгвардії, поліцією, Службою безпеки України й ДПСУ,
– підкреслив міністр.

За його словами, усі підрозділи, які працюють в районі ООС і на адмінмежі з АР Крим, готові адекватно реагувати на виклики й загрози вздовж державного кордону. Станом на зараз обстановка цілком контрольована.

"Протягом останнього місяця в ЗМІ з'явилося багато повідомлень про можливість збройного нападу Росії й активізації бойових дій. Хочу зазначити: зараз ознак про підготовку бойових дій з боку російських окупаційних військ поблизу адмінмежі не виявлено", – заявив Андрій Таран.

Він запевняє, що на Кримському півострові не зафіксовані дії окупантів, які б підтверджували створення ударних угруповань.

Однак, пам'ятаючи про непередбачуваність рішень керівництва Росії, ЗСУ здійснюють заходи для запобігання й надання відсічі можливим діям з боку Збройних сил РФ,
– запевнив урядовець.

Цікаво У РНБО розповіли, за якої умови Україна поверне воду у Крим

Крім того, він заявив, що українське військо готується до накопичення російських військ під приводом підготовки навчань "Кавказ-2020". Для цього ЗСУ теж організовують навчання в останні 10 днів вересня "Об'єднані зусилля 2020".

"У межах цих навчань ми перевіримо готовність Генштабу в новій структурі діяти відповідно до стандартів НАТО. Також ми перевіримо вміння організовувати взаємодію з пунктами управління ЗС НАТО", – розповів Таран.

Ймовірна атака Росії з півдня: коротко

  • Одним із перших, хто публічно заговорив про ймовірну атаку Росії з Криму на Херсонську область, був екскомандувач ЗС США в Європі. А також про ймовірні провокації в Азовському морі. Згодом він додав, що напад може статися і на Маріуполь й Одесу.
  • Згодом його слова підтвердив і командувач Військово-Морських Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.
  • Військових провокацій під час навчань "Кавказ – 2020" очікують і українські розвідники.
  • Натомість у Збройних Силах України не підтвердили до готовності російських військ вдертися на території України в Херсонській області. Однак війська там перевели на підвищену бойову готовність.