Наразі влада не має морального права відновлювати постачання води на анексований півострів. Про це Данілов розповів під час ток-шоу "Право на владу", пише 24 канал.

До теми Міська рада Херсона підтримала неприпустимість подачі води до Криму

До того часу поки Крим не є український, я вважаю, подавати туди воду для окупантів для того, щоб вони там розвивали свої Збройні сили, у нас нема ніякого морального права. Населення Криму сьогодні питною водою забезпечено на 100%,
– наголосив Данілов.

Водночас, секретар РНБО визнав: для промисловості у Криму води й справді не вистачає. Втім, – це, на його думку, питання другорядне.

"Те, що там немає води для промисловості, це вже інше питання. Позиція доволі проста – коли там буде українська промисловість, коли там буде Україна, там обов'язково буде українська вода", – пояснив він свою позицію.

Водночас, Данілов відмовився коментувати сказані раніше прем’єром Шмигалем слова про те, що "воду у Крим треба подавати, бо там живуть українці".

Вода у Крим і наступ Росії: що між цим спільного

  • Українська розвідка та західні військові експерти спрогнозували нову атаку на Україну з Криму вже у вересні цього року під час навчань "Кавказ – 2020".
  • 5 липня командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа не виключив, що російська армія спробує напасти на Херсонську область з окупованого Криму. За його словами, головною метою окупантів буде можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал.
  • Водночас, генерал-лейтенант та екскомандувач Збройними силами США в Європі Бен Ходжес вважає, що після Херсона Росія може атакувати Одещину.
  • Річ у тім, що Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через цей канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
  • Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили. Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.
  • У Кремлі вже відреагували на заяви про можливий черговий наступ РФ на Україну. Там назвали це "абсолютною дурістю" та "антиросійською істерією".