Те, що відбулося на бухарестському саміті, було величезною помилкою Північноатлантичного альянсу, заявив Вадим Пристайко.

Цікаво: Трамп і Макрон поговорили про війну в Україні і нормандський саміт

Спочатку нам було обіцяно членство, потім була ідея щодо плану дій щодо членства України та Грузії. Пройшло понад 10 років, і нас не запросили ні до дорожньої карти, ні до членства,
– наголосив глава МЗС.

За його словами, саме нерішучість НАТО розв'язала руки Росії і дозволила вторгнутися спершу у Грузію, а потім, через 6 років, і в Україну.

Що відомо про бухарестський саміт НАТО у 2008-му?Бухарестський саміт НАТО відбувся на початку квітня 2008 року. На порядку денному були питання про визнання Косова, військові дії в Афганістані, розширення Альянсу шляхом приєднання до нього Хорватії, Албанії та Македонії, а також приєднання до ПДЧ України та Грузії.

Та план дій щодо членства ні Україні, ні Грузії не надали. У ЗМІ згодом з'явилася інформація, що Путін пригрозив тодішньому президенту США Джорджу Бушу, що у випадку приєднання України до НАТО, Росія вторгнеться у Крим та на Схід України. Вже через 4 місяці, у серпні того ж року, Росія вторглася на територію Грузії та розпочала там війну.