Одне з таких формувань – "Вагнер" – особиста приватна армія Владіміра Путіна. Її найманці вже встигли повоювати в Україні та Сирії. Саме вони збили біля Луганська військовий літак ІЛ-76, в якому було 49 українських десантників. Про це розповіли сьогодні в СБУ.

Читайте також: Яку кишенькову армію намагається приховати Путін

Служба безпеки перехопила переговори одного з ватажків терористів з московським куратором – росіянином Дмитром Уткіним. Більше його знають за позивним "Вагнер". До німецького композитора стосунку немає. А от до російського диктатора – пряме. Він лідер однойменного підрозділу найманців – особистої армії Володимира Путіна. Зараз ПВК "Вагнера" "відстоює" російські інтереси у Сирії, а раніше воювали на Донбасі.

Збиття ІЛ-76 із нашими десантниками на борту. Ви знаєте, тоді загинуло 49 військовослужбовців ЗСУ. Штурм аеропорту Луганськ у їх активі. Участь в штурмах Дебальцевого та інших мирних населених пунктів,
– повідомив голова СБУ Василь Грицак.

Грицаку відомі навіть імена тих, хто збив наш десантний літак, – Андрій Гуралев та Андрій Лебедєв. Обидва – бійці Уткіна. Загалом у Службі безпеки оприлюднили дані кількадесят найманців з групи "Вагнера". Живих і мертвих. Про них говорили давно, у тому числі полонені терористи. Не мовчали і екс-ватажки бойовиків.

Чудовий підрозділ ПВК "Вагнер". Повторити долю "Бетмена", якого теж так убили? Про Мозгового я на рахунок "Вагнера" говорити не буду, а про "Бетмена" – точно вони спрацювали,
– розповів один з екс-лідерів терористів Стрєлков-Гіркін.

Слова терориста підтверджує і СБУ. За її даними, група "Вагнера" зачищала ряди терористів-опозиціонерів. Серед них і той же "Бетмен", і "Фома", і "Атаман Косогор". Зараз, за даними розвідки, створено групу диверсантів з числа українців для підривної діяльності. Всього ж, за підрахунками Служби безпеки, під Уткіним ходить до п'яти тисяч бійців. Переважно росіян. Півтори тисячі з них вже є у базі СБУ, ці дані передані закордонним спецслужбам. За 2 тижні ці імена дізнається весь цивілізований світ.

Ми плануємо схожий захід зробити в Брюселі. Тобто зараз ми обговорюємо з нашим представництвом України в ЄС, чи можна організувати захід в стінах Європарламенту і запросити євродепутатів,
– зазначив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

У планах розвідки і далі збирати інформацію про терористів, фактично легалізованих Путіним, і у тісній співпраці з західними колегами зупинити їхню діяльність.