Зазначимо, що позиція Німеччини щодо передачі танків досі невизначена. Тож новий глава Міноборони Німеччини повинен пріоритетно розв'язати це питання.

Читайте також У Німеччині змінять міністра оборони: як це вплине на допомогу Україні

Після офіційного призначення Пісторіус має перейти до конкретики

Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек, заявив, що рішення про передачу Leopard-2 Україні, стане першим і основним на порядку денному для новообраного міністра оборони. Борис Пісторіус вирішить це питання, коли його офіційно призначать на посаду.

Коли буде оголошено міністра оборони, це перше питання, яке має бути вирішено конкретно,
– заявив віцеканцлер.

Зауважимо, що Німеччина не поспішає приймати рішення щодо схвалення постачання Україні танків, адже боїться, що Росія вважатиме цей крок ескалацією. Водночас члени НАТО вважає це побоювання беззмістовним – Росія не збирається припиняти військову агресію щодо України.

До слова, раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначав, що вже 5 країн Альянсу готові передати Україні Leopard 2, проте змушені чекати рішення Німеччини. Попри це, міністр переконаний, що Україна таки отримає потрібні танки.

Зверніть увагу Це домовленість Шольца, – Жданов пояснив "відмазки" Німеччини щодо надання танків Leopard

Що відомо про нового міністра оборони Німеччини

  • Уже 19 січня Олаф Шольц надасть Борису Пісторіусу свідоцтво про призначення на нову посаду. Після цього політик присягне в німецькому Бундестазі й офіційно стане міністром оборони Німеччини.
  • Канцлер вважає Пісторіуса досвідченим політиком, який "має очолити Бундесвер у цей поворотний момент". Відомо, що майбутній міністр оборони був міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії з 2013 року.
  • Також є членом земельного парламенту у Ганновері з 2017 року. А з 2006 по 2013 рік – був бургомістром німецького міста Оснабрюк.