Призначення Кравчука головою української делегації у Мінську викликало в політичних експертів суперечливі емоції, повідомляє 24 канал.

Цікаво Думаю, що це питання статусу: учасник ТКГ прокоментував призначення Кравчука

За словами політологів, авторитет першого президента можуть використати для легітимізації рішень, які можуть суперечити суверенітету та територіальній цілісності України. На додачу, Кравчук має неоднозначне минуле, адже був у "антинатівських" партіях.

Українській делегації потрібен Кравчук, – політолог

Як ствердив політолог Тарас Семенюк, на міжнародних перемовинах ТКГ має бути людина-символ. На цю роль якраз підходить Леонід Кравчук.

"Очевидно, що коли говорять "Кучма", і коли говорять "Кравчук", то це є певна питома вага. Це важковаговик, іншими словами, до якого дослухаються. Тому українській делегації зараз потрібен на заміну Кучмі Кравчук для того, щоб він був бренд-лицем всієї мінської групи", – пояснив Семенюк.

Фесенко: Посада Кравчука – символічна

Крім того, посада Кравчука – символічна. Річ у тім, що голова делегації бере участь лише у найголовніших засіданнях Тристоронньої контактної групи.

Реальним переговірником буде Олексій Резніков – віцепрем'єр, який відповідає за ці справи, веде переговори і в Нормандському форматі разом з Андрієм Єрмаком,
– зазначив Фесенко.

Політолог запевнив, що за останні місяці Резніков став ключовою фігурою в ТКГ.

Українська делегація під головуванням Леоніда Кравчука має вирішити низку складних питань. Зокрема, продовжити діалог з Росією про вивід її військ з Донбасу, домогтися проведення на цих територіях легітимних виборів.

Кравчук очолив українську делегацію у ТКГ: коротко

  • Керівником української делегації на переговорах щодо Донбасу був другий президент України Леонід Кучма. Він покинув посаду 28 липня 2020 року.
  • Згодом Володимир Зеленський назвав 2 кандидатів на цю посаду: віцепрем'єра і міністра з питань окупованих територій Олексія Резнікова, а також першого президента України Леоніда Кравчука.
  • Однак одразу після заяви президента Кравчук зазначив, що до нього жодні пропозиції не надходили. Однак перший президент зауважив, що Резніков – професіонал і давно займається цим питанням.
  • Водночас віцепрем’єр Резніков заявляв, що підтримує ініціативу Зеленського щодо призначення Кравчука. Також він казав, аби на чолі був хтось з "патріархів". За його словами, так буде краще для мінського процесу.
  • Указ про оновлений склад делегації вже з'явився на сайті Президента.