Леонід Кравчук буде статусним учасником

Ймовірно, Кравчук буде присутній у групі лише як статусний учасник, заявив представник окремих районів Донецької та Луганської областей в ТКГ український журналіст Сергій Гармаш в ефірі 24 каналу.

Читайте також З ворогом не можна домовлятися: цитати Кравчука про війну і Росію

Все залежатиме від його активності, ініціативності. Говорімо реально – людині 86 років,
– зазначив Гармаш.

За його словами, саме Олексій Резніков (перший заступник керівника ТКГ – 24 канал) фактично оперативно керував делегацією ще при Кучмі. Відтак призначення Кравчука відчутно не змінить ситуацію.

Також Сергій Гармаш зауважив, що Резніков – профільний міністр та віцепрем’єр. Тобто, він може координувати інших міністрів. "Тому, найімовірніше, він виконуватиме оперативне керування", – додав учасник ТКГ.

Крім того, на думку Сергія Гармаша, для РФ важливо, щоб Україну представляв статусний учасник. Відтак це могло бути однією з умов Росії.

Якщо від Росії делегацію очолює колишній керівник Держдуми РФ, то йому важливо з цього боку розмовляти з людиною приблизно такого ж статусу. У нас це колишній президент,
– пояснив він.

Журналіст відзначив, що Кравчук може виконувати саме представницькі функції. І тиснутиме своїм авторитетом, образно кажучи, на його візаві в Москві.

Зверніть увагу Зеленський призначив Кравчука головою делегації України в Мінську

Кравчук очолив ТКГ: що варто знати

  • Керівником української делегації на переговорах щодо Донбасу був другий президент України Леонід Кучма. Однак 28 липня він покинув переговорний процес. ЗМІ повідомляли, що справа у віці.
  • Серед найбільш імовірних нових керівників Володимир Зеленський назвав двох – віцепрем'єра і міністра з питань окупованих територій Олексія Резнікова, а також першого президента України Леоніда Кравчука.
  • Кравчук раніше заявляв, що до нього жодні пропозиції не надходили. Водночас він високо оцінював Резнікова як політика, оскільки той – професіонал і давно займається цим питанням.
  • У свій час віцепрем’єр Резніков заявляв, що підтримує ініціативу Зеленського щодо призначення Кравчука. Також Резніков хотів би, аби на чолі був хтось з "патріархів", бо так буде краще для мінського процесу.
  • Указ про оновлений склад делегації вже з'явився на сайті Президента.

Сергій Гармаш про призначення Леоніда Кравчука керівником ТКГ: відео