Плотницький прорахувався в боротьбі за владу – і тепер він змушений податися в "заслання", пише Sueddeutsche Zeitung. Видання додає, що колишній глава "ЛНР" був поміченим у Москві.

Читайте також: Новий вождь "ЛНР" Пасічник: що про нього відомо

"Він (Плотницький – "24") допустив помилку, почавши боротьбу за владу без узгодження з Москвою. Колишній "польовий командир", якого вважають украй корумпованим, очолював "ЛНР" три роки. Тепер він захотів вивести з гри "іншого польового командира" – "міністра внутрішніх справ" Ігоря Корнета. Але у Корнета, який тісно пов'язаний із ФСБ, карта була кращою: за допомогою озброєних сепаратистів, яких у Луганськ направили лідер "ДНР" Захарченко і, очевидно, ФСБ, він вивів із гри самого Плотницького", – йдеться у публікації.

Однак "т. в. о. голови ЛНР" став не Корнет, а Пасічник, ветеран українських і, ймовірно, російських спецслужб.

За словами ветеранів СБУ, ворожі агенти могли завербувати Пасічника ще до 2006 року, зазначається у статті. Його призначення на посаду "глави сепаратистського регіону" розцінюється як "перемога ФСБ у протистоянні з московською групою, яку очолює Владислав Сурков", представник президента РФ на Донбасі, зауважує німецька газета.

Читайте також: Військовий заколот у "ЛНР": підсумки