Нині Білорусь продовжує шукати на своїй території цю групу російських бойовиків, розповів Олександр Лукашенко в інтерв'ю Дмитру Гордону. Про це пише 24 канал.

Цікаво Гра Лукашенка з Києвом: чи видадуть Україні вагнерівців

Я, правда, не дуже вірю, що дійсно там 30 осіб перетнули кордон. Ми б їх вже виявили. Якщо, звичайно, вони не пішли в Росію або назад в Україну не повернулися,
– зазначив Олександр Лукашенко.

Він переконує, що на території Білорусі групу бойовиків уже давно б виявили, оскільки білоруські спецслужби "давно напружені й активно працюють у цьому напрямку".

Лукашенко також заявив, що білоруські спецслужби відслідковували маршрут російських вагнерівців, а відтак знають, хто з російського командування віддавав їм накази.

Президент Білорусі наголошує, що в контексті міжнародних відносин було зрозуміло, що "їм спокійно жити не дадуть". Водночас він запевнив: Білорусь готова давати відсіч.

"Я ніколи не почну стріляти першим, це буде подарунок ворогам. Втім якщо всі варіанти гібридної бійки будуть вичерпані, то без сумніву. Навіщо ж нам тоді армія?" – запитав Лукашенко.

Коротко про затримання вагнерівців у Білорусі:

  • 29 липня в Білорусі затримали 33 бойовиків – членів приватної військової компанії "Вагнер". Це російська військова структура сформована з військових найманців. Чимало її членів брали участь у війні на Донбасі на боці окупантів.
  • У Білорусь бойовики приїхали з метою дестабілізувати ситуацію в країні напередодні виборів президента. Затриманим бойовикам "Вагнера" інкримінують підготовку до теракту.
  • Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
  • 30 липня в Офісі президента заявили, що Україна звернеться до Білорусі з клопотанням про екстрадицію бойовиків ПВК "Вагнер", підозрюваних у військових злочинах на Донбасі.
  • Раніше в особистій розмові Володимир Зеленський просив Олександра Лукашенка передати Україні тих вагнерівців, які брали участь у бойових діях на Донбасі проти українців.