Перше, видно що Порошенко чекав і готувався до зустрічі, про це свідчать правильно підібрані слова, типу "Україна – це історія успіху", що потрапляє в яблучко світобачення Трампа, і це круто. До речі, на це останній шанобливо відповідав взаємністю.

Друге, перед візитом, чи не вперше завели справу проти видного члена БПП... Мовляв, боротьба із корупцією йде на всіх фронтах. Або ж навпаки, США натякнули Порошенку, що в нього не виконане домашнє завдання. Щоб розібратись тут, скоріш за все потрібен інсайд із найближчого оточення. Питання дискусійне, хоч і дуже важливе.

Третє, висновки робити зарано, бо після зустрічі в Саудівській Аравії і подіями навколо Катару пройшло добрих два тижні, це по суті демонструє дедлайни реалізації домовленостей. Тому варто набратись терпіння.

Зустріч Трампа із Порошенком у Вашингтоні

Які висновки вже можна зробити?

Наразі ж як мінімум із дипломатичних заяв та звертань зрозуміло – зустріч успішна для Порошенка, залишилось дочекатись, чи настільки ж вона успішою буде для країни.

Також, окрім перемоги над Путіним, зустріччю із Трампом, Порошенко перемагає і Яценюка, який педалював конституційну реформу... Метою якої було його повернення у ролі Канцлера, постійно маніпулюючи своїми супер контактами із Вашингтоном. Наразі ж, президент України обжився власними знайомствами.

Зустріч Порошенка з Трампом

Окремо можна виділити наступні тенденції:

  • зміни формату не буде, і це рефлексія нашої сторони.
  • про летальну зброю питання навіть не підіймалось, хоч і пообіцяли розширити формат співпраці. І проблема тут не в США.
  • контакт встановлено і можливе якісне продовження.

Останнє, найменш значуще, але варте уваги, нашого президента Вашингтонські друзі середньої руки уже давно, і сьогодні в тому числі, називають – #ChokoPapa, тонко натякаючи чи то на солодку дружбу України і США, чи то на зайві активи у такого видного політика.

До речі, вирішення питання із Розенблатом, як і щодо шоколаду, стане зрозумілим уже в найближчий час. Терпіння нам і жаги до перемоги.

Читайте також: Зустріч Порошенка з Трампом: президенти, інтриги і прогрес