Міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін 4 червня заслухав результати роботи комісії по ревізії укриттів Києва за перший день роботи. У деякі інспектори навіть не змогли потрапити.

Цікаво Кличко запросив киян долучитися до перевірки стану і доступності укриттів через "Київ цифровий"

Результат інспекції – незадовільний

Камишін розповів, що станом на 8 ранку перевірили 1078 об'єктів. З них половина є неробочими, тобто вони або не готові до використання, або комісія не змогла їх відкрити.

З недовірою сприйняв те, що половина були відчиненими та признані готовими. Коли ми вчора вибірково перевіряли з нашим мером укриття в Оболонському районі, то абсолютна більшість укриттів були зачиненими. А коли ми їх таки відчиняли, то вони виявлялись непридатними для використання,
– зазначив міністр.

За його словами, команда пояснила високий відсоток відчинених і готових до використання укриттів за перший день перевірки тим, що більшість перевірених сховищ були в школах, дитсадках і лікарнях, а там ситуація є трохи кращою ніж загалом по місту.


Результат перевірки укриттів у Києві / Інфографіка Олександра Камишіна

Укриття повинні бути придатними до використання

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба в ефірі національного телемарафону заявив, що зранку 4 червня всі побачили перші результати перевірки укриттів у Києві.

Результат, на жаль, незадовільний, але це був вже очікуваний результат через те, що ми бачили численні скарги, які надходили за ці доби,
– зауважив Кулеба.

За його словами, тут важливо чітко розділити та сказати про те, що місцева влада, звичайно, є повністю відповідальною за облаштування укриттів найпростіших або іншого класу. Проте найголовніше, що бюджет Києва повністю дозволяє привести у відповідний стан максимальну кількість укриттів та бомбосховищ.

"І це необхідно було зробити. Тому зараз треба максимально швидко приймати оперативні рішення для того, щоб алгоритм відповідний для міста Києва щодо доступу людей в укриття і до їхнього стану був максимально швидко прийнятий та реалізований. Щоб це було зроблено настільки швидко, наскільки це буде оцінено людьми, як нормальна та ефективна робота", – наголосив заступник голови ОП.

Він додав, що зараз:

  • немає розуміння алгоритму, хто відповідає за те, щоб люди потрапили в бомбосховище,
  • немає автоматичного доступу через певні qr-коди або карточки, попри те, що технології дозволяють зробити будь-який варіант такого доступу,
  • виникає багато питань щодо того, а як же їх тримати відкритими, щоб туди не заходили зайві люди.

"Це все прописано в нас і в законодавстві, і в нормативних документах. Це просто все необхідно терміново привести до ладу, щоб всі люди чітко розуміли, де розташовані їхні укриття, як туди потрапити й що там нормальні умови, де люди можуть перебувати певний час", – підсумував Кулеба.

Варто прочитати Трагедія з закритим укриттям у Києві: охоронець поліклініки розповів, чому не відчинив двері

Кличко разом з Камишіним знову пішов перевіряти укриття

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що він другий день з міністром Олександром Камишіним оглядає укриття.

Сьогодні – в Голосіївському районі. В складі групи знову, на жаль, немає представників Київської міської військової адміністрації. Поцікавився чому. Проблеми з укриттями є. І в Голосієво – зокрема,
– зауважив мер.

Він додав, що частина підвалів перебувають у приватних руках або в оренді. Ще частина:

  • або не облаштовані,
  • або облаштовані десь в навчальних закладах, але вночі зачинені.

"Підкреслю ще раз, відповідальні за облаштування і роботу укриттів їх балансоутримувачі та глави районів. Кошти на всі РДА були виділені. І голів районів я говорив, хто призначає. Не хочеться вірити в саботаж і політичні мотиви. Особливо, у воєнний час", – підсумував Кличко.

Дивіться відео перевірки

Зачинене бомбосховище у Києві: коротко

  • Уламки від збитої російської ракети 1 червня впали на будівлю дитячої поліклініки та прилеглі житлові будинки у Деснянському районі.
  • Внаслідок цього загинули 2 жінки та маленька дівчинка, які прямували до укриття в поліклініці. Потрапити всередину так і не змогли – сховище було зачинене.
  • Охоронця, який вночі під час повітряної тривоги не відкрив укриття, затримали. Його доправили до поліції з ознаками алкогольного сп'яніння.
  • Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що закриті бомбосховища під час війни – не просто байдужість, а злочин.
  • В ефірі телемарафону речниця МВС Мар'яна Рева повідомила, що окрім службового недбальства, щодо охоронця порушили ще одне кримінальне провадження – за статтею 135 Кримінального Кодексу України "Залишення в небезпеці".