Такі експерименти проводять на бурятах та якутах. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков, зауваживши, що це роблять у регіонах, які не дуже сильно впливають у політичному сенсі.

До теми Забезпечував інтернетом адміністрацію Путіна: у Москві "зламався" провайдер держструктур Росії

"На них проводиться жахливий соціальний експеримент – "відрублення" інтернету", – сказав Гудков.

Так у країні-агресорці хочуть подивитися на те, що робитиме молодь без доступу до мережі. А також домогосподарки, які користуються інтернетом та дивляться там різний контент.

Мета одна – "відрубити". Подивитися, яка буде реакція населення. Буде бунт чи не буде бунту,
– наголосив російський опозиційний політик.

В Росії проблеми з мережею

  • Ввечері 30 січня у росіян виникли проблеми з інтернетом по всій країні-агресорці. Профільні російські телеграм-канали повідомляли про "масштабну поломку" в доменній зоні.
  • Таке відключення відбулося після того, як російська влада заявила про плани перевести усіх користувачів мережі на національний DNS-сервер. Якщо таке зроблять, то дані з IP-адресами користувачів фіксуватимуться та передаватимуться.
  • Окрім того, через атаки українськими БпЛА у Росії почали відключати мобільний інтернет. Хоча офіційно оператори зазначають, що це все нібито "переналаштування частот".
  • Тим часом ГУР МО провело кібератаку сервера міноборони Росії. Його використовували для спецзв'язку. Унаслідок операції обмін даними між російськими підрозділами припинився.
  • Також постраждала компанія IPL Consulting, яка спеціалізувалася на впровадження інформаційних систем у промисловості Росії. Українські розвідники знищили усю її ІТ-інфраструктуру. Компанія втратила понад 60 терабайтів, десятки серверів і баз даних.