Як голосували за законопроєкт №3628

Проєкт закону підтримали 272 народних депутата. При цьому ніхто з парламентаріїв не висловився. Про це повідомляє 24 канал.

Радимо ознайомитися Курити чи ні: головні міфи про електронні замінники сигарет

Також не було тих, хто утримався. Однак, не голосували 55 народних обранців. Всього участь в голосуванні взяли 327 нардепів.

Під час обговорення документа більшість нардепів висловили думку, що цей закон є важливим. Правда, представник "Слуги народу" Олександр Качура зауважив, що в ньому він не побачив, як будуть карати за продаж електронних сигарет в інтернеті.

Що зміниться

Як наголошують автору документу, метою його реалізації є:

  • збереження життя та здоров’я дітей (оскільки це є головною цінністю держави),
  • запобігання випадкам продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовують в електронних сигаретах.

Водночас проєкт закону передбачає посилення адміністративної відповідальності та встановлює заборону на продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами.

Посилити адміністративну відповідальність за порушення торгівлі електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, мають з 1 січня 2021 року.

Це означає, що зросте штраф до 400 – 1400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, від 6 800 до 23 800 гривень. Чинна редакція передбачає 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (1700 – 1700 гривень штрафу).

Чому цей закон є необхідним

Законодавці у пояснювальній записці нагадають, що в Україні протидія масовому курінню розпочалася у 2006 році, коли на законодавчому рівні було ратифіковано Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Відтоді вжито низку заходів щодо:

  • заборони реклами, просування та спонсорства тютюну,
  • заборони куріння у громадських місцях,
  • запровадження вимог щодо маркування тютюнових виробів з розміщенням на них графічних попереджень про шкідливість куріння,
  • збільшення оподаткування тютюнових виробів
  • тощо.

Проте виробники тютюнових виробів пропонують для споживачів нові продукти, які позиціонуються як менш шкідлива альтернатива традиційним сигаретам, зокрема, електронні сигарети. А вони, за даними ВООЗ, не є цілком безпечними, адже містять тютюн і викликають залежність,
– зауважують парламентарі.

За їхніми словами, оприлюднені результати деяких незалежних досліджень свідчать про те, що під час використання тютюнових виробів для нагрівання рівень деяких токсичних речовини, що виділяються, є в рази вищим, ніж у сигаретах.

До речі В Україні можуть заборонити купівлю алкоголю та сигарет вночі: що відомо

Крім того, окремі науковці стверджують, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і підвищує ризики хвороб серця, раку легень, може викликати запалення легенів і підвищує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легенів.