Пару днів тому надійшло перше офіційне повідомлення про арешт вантажного судна з нібито вкраденим українським зерном у Туреччині, що сталося лише тому, що цей вантаж здобув чимало розголосу, і вони були змушені реагувати.

Читайте Плани Кремля зриваються на Донбасі

Наміри Туреччини

Сподіваюся, Туреччина не веде подвійну гру і розслідування буде повністю прозорим. Але…

Я хотів би підкреслити, що Туреччина сильніше, ніж будь-яка інша країна світу, постраждає від скорочення експорту українських кормових компонентів: кормових зернових (таких як кукурудза та інші), шротів олійних та олійних культур, які є основним джерелом білка для тваринництва.

Важливо На трембітах українських розрахунків ЗРК та ПЗРК скоро побільшає засічок відстріляних "пташок"

Чому Туреччина страждає сильніше, ніж інші країни?

  • Туреччина має більше проблем із цінами на їжу, ніж будь-яка інша країна регіону – офіційна інфляція у травні 2022 року зросла до колосальних 56%!
  • Туреччина була другим за величиною покупцем кормів з України після Китаю до війни, а Україна була найбільшим постачальником кормів для тваринницького сектора Туреччини!
  • 100% кормів, які експортуються з України до Туреччини, надходять через морські порти України, які зараз заблоковані російськими терористами.
  • Якщо морські порти України не розблокують, інфляція в Туреччині може прискоритися, а нова хвиля зростання цін на продукти цілком може виштовхнути незадоволених громадян на вулиці

Отже, Туреччині, на мою думку, не варто намагатися грати в ігри з росіянами, оскільки вони завжди брехали всім своїм партнерам. Це точно не найкращий і один з найменш надійних партнерів – доведено часом!.

З іншого боку, Туреччина могла б активізувати зусилля, щоб допомогти світу раз і назавжди позбутися російських загроз, приєднавшись до міжнародних санкцій і посиливши військову підтримку України. Це набагато кращий, швидший і набагато менш ризикований вихід зі складної ситуації щодо продовольчої безпеки в Туреччині.

Я сподіваюся, що Ердоган це з часом зрозуміє. І краще, щоб це відбулося швидше. Бо рішення про посівну під урожай 2023 року українським фермерам частково потрібно приймати вже зараз.

Також цікаво – Рашисти цинічно грабують парк біля Драмтеатру в Маріуполі: дивіться відео